Jeśli zamierzacie w tym roku pojawić się na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa (9-11 czerwca 2017 r.), to mam dla Was interesującą wiadomość – organizatorzy postanowili dać Wam możliwość wyboru festiwalowego szkła. W opublikowanym na fanpejdżu WDFP formularzu można wybrać dwie z sześciu propozycji: jeden z trzech kieliszków oraz jeden z trzech kufli. Głosowanie potrwa do 20 lutego do godz. 10:00. 

W tym roku postanowiono wybrać szkło festiwalowe spośród modeli wcześniej wydanych, ale tych które spotkały się z największym uznaniem. Choć osobiście nie mam zbyt wielkiego doświadczenia festiwalowego, to przeglądając propozycje przedstawione przez organizatorów WDFP rzuciły mi się w oczy pojemności proponowanych szkieł. Wszystkie kieliszki mają po 0,33 litra, a kufle… 0,5 litra! W mojej opinii ta druga wielkość naprawdę bardzo średnio nadaje się do degustowania piw na imprezie, na której jest kilkudziesięciu wystawców. Ba, gdy miałem przyjemność być na I Szczecińskim Festiwalu Piwa, zabrałem ze sobą kufelek o pojemności 0,33 litra i… żałowałem, że nie posiadam czegoś mniejszego, ale równie wytrzymałego.

Link do głosowania:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeGQGYSa14ToqGQ39j-o2TU2mM8GQ3lSvd7NMTzY174m16n_w/viewform

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa do niedawna cieszył się mianem największego festiwalu piwa w Polsce. Przez pierwsze cztery lata impreza organizowana była na terenach zamku we wrocławskiej Leśnicy. W 2014 r. postanowiono przenieść wydarzenie na na esplanadę Stadionu Wrocław.

Co sądzicie o zaproponowanych wzorach szkła? Które Wam najbardziej odpowiada? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach :).