Szczecin Beer Fest coraz bliżej – do drugiego pełnoprawnego szczecińskiego piwnego festiwalu zostały już tylko dwa tygodnie. Najwyższy czas zatem, aby przyjrzeć się, co oprócz degustacji piwa czeka nas na tej największej na Pomorzu Zachodnim tego typu imprezie. 2-3 czerwca na Łasztowni nie zabraknie koncertów, ale także okołopiwnych prelekcji, dyskusji, czy też warsztatów.

Tak jak już wyżej wspomniałem, festiwal rozpocznie się w piątek, 2 czerwca. W tym dniu pod względem koncertowym zaplanowano dwa wydarzenia. O godz. 19:30 zaprezentuje się zespół OHO!KOKO, natomiast o 20:30 wystąpi rockowy zespół ALPHA DOG. Pierwszy dzień Szczecin Beer Fest zakończy Beer Party przy klubowej muzyce. Nazajutrz odwiedzający festiwalowe stoiska z piwem będą mogli wysłuchać rockowych brzmień połączonych z elementami rapu w wykonaniu zespołu MAJOS SQUAD (godz. 18:00). 1,5 godziny później na scenę wyjdzie powstały w 2007 r. szczeciński zespół Curcuma. Koncertową część festiwalu zakończy ANTIPLAN, który swój koncert rozpocznie o godz. 21:00. Tak jak dzień wcześniej, w sobotę ostatnim punktem programu będzie Beer Party.

Jeśli chodzi o część teoretyczną festiwalu to jest ona na tyle bogata, że każdy, kto choć trochę interesuję piwowarstwem rzemieślniczym w Polsce, znajdzie coś dla siebie. Ciekawym pomysłem jest postawienie na coś w rodzaju pogadanek z różnymi osobami związanymi z piwowarstwem, które prowadził będzie Artur Molenda, jeden z organizatorów imprezy oraz współwłaściciel portalu Polskicraft.pl. I tak podczas Szczecin Beer Fest swoją wiedzą podzielą się: Marcin Stefaniak, Michał Grossmann z Nowego Browaru Szczecin, Andrzej Miller z Browaru Rockmill, Michał Kordek z Browaru Kaszubskiego Bytów, Maciej Piaszczyński z Browaru Okrętowego i Browaru Ułan, Tomasz de Weyher z Browaru Wyszak oraz Filip Mazur z Browaru Stara Komenda.

Na Szczecin Beer Fest swoją obecność zapowiedziało 21 wystawców, którzy łącznie przygotują 80 kranów z piwem. Oprócz browarów na festiwalu zaprezentują się też szczecińskie sklepy specjalistyczne oraz dwa multitapy. I tak na stoisku szczecińskiego sklepu Elysium będzie można spróbować m.in. piw z Browaru Hopster oraz Czarna Owca, natomiast na stoisku pubu The Office polewane będzie m.in. piwo z Browaru Trzech Kumpli.

Więcej o Szczecin Beer Fest pisałem już w osobnym wpisie:
https://www.chmielnik-jakubowy.pl/szczecinski-festiwal-zmienia-nazwe/

Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronie internetowej festiwalu:
http://www.szczecinbeerfest.pl