fot. KSAF AGH

W najbliższy piątek oficjalnie otwarty zostanie krakowski Browar Górniczo-Hutniczy – spółka akcyjna, w której udziały nabywali studenci, absolwenci, pracownicy i sympatycy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, ale też osoby zainteresowane tą inicjatywą: łącznie ponad 500 akcjonariuszy.

Wydarzenie to wpisuje się w obchody jubileuszu 100-lecia AGH, jak również w program II Górniczo-Hutniczego Festiwalu Piwa.

Reklama

Sercem zlokalizowanego w odnowionym Klubie Studio przy ul. Budryka 4 w Krakowie browaru jest 10-hektolitrowa warzelnia oraz 10 zbiorników cylindryczno-stożkowych o pojemności 20 hektolitrów każdy. Ponadto zainstalowana została instalacja wyszynkowa, dzięki której piwo będzie dostarczane do baru prosto z tanka. Sprzęt ten na całej długości jest wyposażony w system chłodzenia.

Piątkowe wydarzenia mają charakter imprezy zamkniętej, w której biorą udział akcjonariusze oraz zaproszeni goście. Dzień później – tj. 25 stycznia – odbędzie się z kolei dzień otwarty browaru, będący częścią II Górniczo-Hutniczego Festiwalu Piwa. Każdy zainteresowany będzie mógł poznać sposób funkcjonowania Browaru oraz smak i jakość powstałego tam trunku. Do dyspozycji gości zostanie oddane piwo uwarzone w 4 stylach: Pils, Pszeniczne, Ale oraz Dunkel. W trakcie tego dnia przewidziano wykłady i prezentacje o tematyce piwowarskiej oraz degustacje sensoryczne, przygotowane we współpracy z Uniwersytetem Rolniczym i Krakowską Szkołą Browarniczą, spotkania z mistrzami piwowarstwa z Browaru Okocim oraz zwiedzanie obiektu. Wszystkie sobotnie wydarzenia przewidziane w ramach Festiwalu Piwa są bezpłatne i dostępne dla krakowian i miłośników piwa.

Informacje dotyczące festiwalu oraz samego Browaru można znaleźć na stronach www.bgh.com.pl oraz www.facebook.com/browargorniczohutniczy.

Źródło: materiały prasowe

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama