AleŚwieżeW ciągu sześciu godzin od rozlewu w browarze najnowsze piwo AleBrowaru – czyli new england IPA Not So Scary – trafi (lub już trafiło) dziś, tj. 28 lipca, do wybranych pubów w Gdańsku, Gdyni, Sopocie oraz we Wrocławiu. Takie są założenia nowej akcji o nazwie AleŚwieże, wymyślonej przez ekipę z Lęborka. W mojej opinii ma to jak najbardziej sens – jak zapewne już wiecie, mocno nachmielone trunki – a do takich należy new england IPA aka vermont IPA – im świeższe tym są lepsze. 

Choć cała akcja jest ściśle powiązana z dzisiejszą premierą Not So Scary, to AleBrowar – w przypadku jej powodzenia – nie wyklucza jej kontynuacji, wszak w stałej ofercie browaru spod znaku “Hophead of Poland” mocno nachmielonych piw nie brakuje. Z pewnością logistycznie cała ta akcja prosta ani tania nie jest, szczególnie że do transportu tego rodzaju ładunku – aby mógł zachować swoją świeżość – konieczny jest samochód-chłodnia.

Lista pubów, które zostały objęte akcją AleŚwieże:

Gdańsk:
Cathead Multitap Gdansk
Pub Lawendowa
Labeerynt
Podwórko – IMPREZA przeniesiona na sobotę 29/07
Ryż

Gdynia:
AleBrowar Gdynia

Sopot:
Konsulat Dobrego Piwa
Dwie Zmiany

Wrocław:
Pogromcy Meatów WRO
AleBrowar Wrocław

Równolegle swoją premierę ma dziś inne piwo AleBrowaru: Sweet Geek 2.0,  czyli stout, do którego dodano cynamonowe płatki śniadaniowe Cini Minis.