Browar Rockmill
fot. Browar Rockmill/Facebook

W trakcie urlopu ominęła mnie (na Facebooku teraz coś znaleźć to naprawdę wielka sztuka – dzięki imć Zuckerberg!) informacja, że utytułowany szczeciński piwowar – Andrzej Miler – został głównym piwowarem nowego na polskiej piwnej scenie browaru kontraktowego – Browaru Rockmill.

Za nową inicjatywę odpowiadają: Łukasz Rokicki, Ewa Gurlik oraz wspominany już na moim blogu wielokrotnie Andrzej Miler. Póki co, data debiutu i premierowe piwo Rockmilla nie są jeszcze znane, ale myślę, że nazwisko Milera zapowiada wysoką jakość piw.

Dla przypomnienia nazwisko Andrzeja Milera stało się po raz pierwszy znane w całej Polsce po tym, jak zwyciężył w 2013 r. w Konkursie Piw Domowych w Żywcu, dzięki czemu mógł uwarzyć w Browarze Zamkowym w Cieszynie Grand Championa, którym wówczas został Rauchbock, czyli wędzony koźlak. Jednak to nie koniec sukcesów, bo choćby w przeciągu ostatniego roku Andrzej Miler m.in. wygrał konkurs na piwo szczecińskie, był w ścisłej w czołówce konkursu Kuźnia Piwowarów oraz zajął drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu PSPD w sezonie 2015/16.

Nie wiem jak Wy, ale ja na pewno będę z uwagą śledził poczynania Browaru Rockmill :).