fot. browarkormoran.pl

Zapowiedziane niedawno przez Browar Kormoran barleywine z jarzębiną – Barley Sorbus – oraz trzecia warka Imperium Prunum sprzedawane będą w bardzo ładnych butelkach o pojemności 375 ml, opakowanych w gustowny kartonik – m.in. tę informację ujawniono przy okazji publikacji na Youtube filmu z rozmowy Pawła Błażewicza z Browaru Kormoran i Tomasza Janiaka z blogu Browarnik Tomek

Premiera nowego piwa, które w browarze leżakowało aż 16 miesięcy, odbędzie się 1 grudnia. W odróżnieniu od pierwszych dwóch warek imperialnego porteru bałtyckiego z suską sechlońską, butelki Barlow Sorbus oraz tegorocznego Imperium Prunum nie będą malowane, ale otrzymają naklejoną etykietę. Mniejsza o 30% objętość butelek sprawi, że jednostkowo będzie ich więcej na rynku i teoretycznie spróbować tych dwóch piw będzie mogło więcej osób.

Reklama

Przy okazji Paweł Błażewicz ujawnił trochę szczegółów na temat dalszych planów na przyszłość Browaru Kormoran. Otóż, już teraz leżakuje druga warka Barlow Sorbus, która do sklepów być może trafi już w okolicach Wielkanocy 2018. Od roku leżakują też dwa inne mocarne piwa – braggot na miodzie gryczanym oraz podwójny porter imperialny o ekstrakcie, bagatela, 36,6° Plato, który został uzyskany poprzez 24-godzinne gotowanie standardowej brzeczki Porteru Warmińskiego.

Całość rozmowy możecie obejrzeć poniżej:

Reklama