fot. Browar Jastrzębie/Facebook

Browar Jastrzębie już działa. Jego huczne, oficjalne otwarcie odbyło się dwa tygodnie temu. tj. 12 czerwca, w ramach Jastrzębskiego Święta Piwa. Browar by nie powstał, gdyby nie zakończone emisje akcji i obligacji, z których do tej pozyskano ponad 5 milionów złotych.

Pieniądze te zostały wykorzystane na rozbudowę budynku, muru oporowego, parkingu, wszystkich instalacji wewnętrznych i zewnętrznych oraz na zakup pasteryzatora, małej linii rozlewniczej, filtru do filtracji piwa, opłatę wstępną leasingu warzelni oraz tanków, jak również na kapitał obrotowy. 

Reklama

Podczas otwarcia w browarze odsłonięto tablicę zawierającą nazwiska inwestorów, którzy postanowili zakupić akcje w ramach prowadzonego crowdfundingu.

Prezesem spółki jest Piotr Piekarski, a piwowarami jastrzębskiego browaru są Mieczysław Franc oraz Hieronim Rajwa. Obecnie w ofercie dostępnych jest 10 piw, a na przestrzeni lat dostępnych było już 20 różnych piw.

Aktualnie prowadzony jest kolejny crowdfunding – emisja zakłada zebranie maksymalnie 4 310 400 zł. Z tych pieniędzy ma zostać m.in. wykończony budynek browaru, zakupione mają zostać tanki, linia rozlewnicza do puszek, czy wybudowanie magazynu na produkty gotowe.

Link do emisji:
https://zainwestuj.bjsa.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama