NO. 1 New England Double IPA

Kojarzycie rewelacyjne piwo Friend or Foe? z kooperacji browarów Rockmill oraz Дідько? Zapewne tak, bo zdobyło ono całkiem sporo różnych medali i to nawet spory czas po swojej premierze. Trunek ten wyszedł spod ręki ówczesnego piwowara Rockmilla – Pawła Niemc. Nie piszę o tym przypadkowo. ponieważ przed kilkoma tygodniami Paweł ruszył z własnym browarem kontraktowym – tak powstał Hop Cone. Dzięki uprzejmości założyciela, mam okazję spróbować debiutanckiego piwa, którym jest NO. 1 New England Double IPA.

Nie wiem, czy też to zauważyliście, ale ostatnio mamy jakiś wysyp piw w stylu double IPA. Ciężko kupić jakąś nową soczystą ipkę, która ma mniej niż 7% alkoholu. Odczułem to choćby pakując się na zakończony przed kilkoma dniami urlop. Jako, że miało być dość ciepło (a jak się okazało wręcz tropikalnie) to wśród moich zapasów zacząłem szukać piw lżejszych i okazało się, że wcale ich tak wiele nie miałem. W sporej części musiałem się zadowolić właśnie podwójnymi wersjami IPA. Niemniej trochę zaczyna mnie to już denerwować ;).

Reklama

Piwa Browaru Hop Cone są warzone w AleBrowarze i rozlewane do puszek. Etykiety są proste, ale charakterystyczne. Poszczególne piwa są numerowane, a ich numery są umieszczane na puszkę w formie kolorowych motywów do złudzenia przypominających tablice do badania m.in. kierowców w kierunku daltonizmu. Całkiem spoko pomysł. Nie mogło też zabraknąć nazwy stylu oraz (nie do końca szczegółowego składu. Na szczęście więcej informacji można wyczytać na Facebooku – NO. 1 New England Double IPA zostało nachmielone trzema odmianami chmielu – eksperymentalnym HBC472 oraz dobrze już znanymi Sabro i El Dorado. Do fermentacji użyto drożdży White Labs WLP066 London Fog.

– Mętne, gładkie, z wyraźnymi nutami kokosa, cytrusów i wanilii. Wszystko to na tle owoców tropikalnych i pestkowych – pisze o swoim piwie Browar Hop Cone.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Skład piwa NO. 1 New England Double IPA:

woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane, chmiel, drożdże.

Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane

Parametry piwa NO. 1 New England Double IPA:

Styl: new england double IPA
Ekstrakt:
 18° Plato
Alk. obj.:
 7,5%
IBU:
 b/d
Hop rate: b/d

Data przydatności do spożycia: 14.05.2022

Wygląd: Jaskrawożółte, zmętnione.
Piana: Niezbyt wysoka, ale drobniutka, gęsta i kremowa.
Aromat: Chmielowy, owocowy – tropikalny, z nutką mleczka kokosowego,
Smak: Mega soczyste, owocowe – dominuje pomarańcza z mandarynką. W tle pojawia się sporo kokosa i słodkawej wanilii. NO. 1 New England Double IPA to trunek mega pełny, ale jednocześnie dobrze gaszący pragnienie. Na finiszu lekka, przyjemnie zaznaczona goryczka. Bardzo dobry debiut – piwo to stylowy new england! Alkohol świetnie ukryty – wcale nie czuć, że ma prawie 8% alkoholu!
Wysycenie: Niskie.

NO. 1 New England Double IPA

Świetny debiut! NO. 1 New England Double IPA to mega soczyste, intensywnie owocowe piwo o kapitalnie ukrytym alkoholu. O dziwo, w smaku jest też zaznaczona goryczka, której zazwyczaj brakuje w new englandach. Pomimo 7,5% alkoholu bardzo szybko piwo to zniknęło ze szkła :).

Cena: piwo otrzymane w ramach współpracy barterowej z Browarem Hop Cone.

Reklama