Spotkania z piwowarami, teoretyczne pogadanki na temat warzenia piwa w domu, prelekcja pt. „Piwo. Fakty i mity”, a także degustacje piwa uświetnią obchody Dnia Piwowara, który zostanie zorganizowany 25 maja przez szczeciński browar restauracyjny Stara Komenda we współpracy z Zachodniopomorskim Oddziałem Terenowym Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Choć specjalne, okolicznościowe menu będzie dostępne tego dnia już od godz. 13:00 (piwne galaretki!), to główne atrakcje rozpoczną się o godz. 18:00. Wystartuje wtedy „Kącik Piwowara”, czyli – jak czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku: „spotkanie z piwowarami i możliwość dowiedzenia się jak rozpocząć przygodę z warzeniem piwa w domu, spróbowania różnych jego rodzajów, zetknięcia się z dotychczas nieznanymi stylami piwnymi oraz wprowadzenie w ich samodzielny wyrób”.

Reklama

Natomiast o godz. 20:00 głos zabierze Marcin Stefaniak – prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, znany również ze szczecińskiego multitapu The Office, którego jest współwłaścicielem. Marcin zajmie się krążącymi wśród polskich konsumentów piwnymi mitami, które postara się obalić.

Więcej informacji uzyskać można na wydarzeniu na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/262570427541054/

Wstęp na Dzień Piwowara jest oczywiście wolny.

Reklama