Piwo - wszystko, co musisz wiedzieć, aby nie wyjść na głupkaTomasz Kopyra, w Internetach znany jako Kopyr z blogu blog.kopyra.com, jest drugim polskim piwnym blogerem, który napisał książkę o piwie. „Piwo – wszystko, co musisz wiedzieć, aby nie wyjść na głupka”, bo taki jest jej tytuł, dziś, tj. 26 października, ma swoją premierę. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Znak, a dokładniej to jego spółki córki Znak literanova w linii wydawniczej Flow Books i od dziś jest dostępna w księgarniach w całej Polsce. 

Z założenia książka jest skierowana do osób, które dopiero wchodzą w świat piwa, choć, jak mówi autor, również ci bardziej zaawansowani powinni znaleźć coś dla siebie. Kopyr postanowił przybliżyć Czytelnikom m.in. proces warzenia piwa, tajniki degustacji, a także obalić najpopularniejsze piwne mity. Więcej napiszę w recenzji, gdy dorwę i przeczytam tę książkę :).

Reklama

Tak na marginesie przypomnę, że z polskiej piwnej blogosfery jako pierwszy napisał i wydał książkę Bartosz Senderek, prowadzący blog Mój Kufelek. „Piwo. Najlepsze piwa z polskich sklepów” możecie kupić w księgarniach już od ponad roku, ponieważ pozycja ta swoją premierę miała pod koniec sierpnia 2015 r. Warto zaznaczyć, że wydawanie książek nie jest niczym niezwykłym wśród blogerów, a raczej vlogerów. Do grona tych szczęśliwców, których książki są na półkach w księgarniach należą m.in. o. Adam Szustak OP z kanału Langusta na Palmie, Paulina Mikuła z kanału Mówiąc Inaczej, czy choćby Radek Kotarski z kanału Polimaty.

A Wy zamówiliście/kupiliście już sobie tę książkę? A może dopiero zamierzacie i czekacie na jej recenzje? A może uważacie, że ta książka nie jest dla Was i wcale jej nie kupicie? Piszcie w komentarzach :).

Reklama