13041468_1214946911856279_6774249835859881478_o
Film „Biegnij, biegnij”

Lokale z dobrym piwem nierzadko nie ograniczają się jedynie do swojej podstawowej, piwnej działalności – wszak nie samym piwem człowiek żyje ;). Dobrym tego przykładem jest szczeciński Český Film, który w najbliższy weekend będzie gospodarzem I półfinału Konkursu Krótkich Form Filmowych „Zachodniopomorskie Shorty ’16”. Jednym z filmów biorących udział w konkursie będzie obraz pt. „Biegnij, biegnij”, przygotowany przez policką Akademię Młodzieży.

Oto, jak o filmie „Biegnij, biegnij” piszą jego twórcy:
„Czy można skutecznie połączyć naukę z wychowaniem? Czy dzięki twórczej pracy można pokonać bariery kulturowe, społeczne, językowe? Czy możliwe jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla nabywania umiejętności i wymiany doświadczeń młodych ludzi? Czy twórcze podejście do resocjalizacji nie jest utopią? Czy w 7 dni można przygotować spektakl i nakręcić dokumentalny film? I czy 30 minut wystarczy, żeby udzielić sensownych odpowiedzi na wszystkie te pytania. Będziecie mogli się o tym przekonać, ryzykując 30 minut swojego cennego czasu na obejrzenie filmu „Biegnij, biegnij”. Jeżeli jesteście gotowi, to stańcie z nami na starcie tego szalonego biegu. Bądźcie uważni i nie oglądajcie się za siebie. Start!”

Film, będący 30-minutowym dokumentem, wyreżyserowany został przez Konrada Pachciarka, za koordynację i opiekę merytoryczną projektu odpowiadał zaś Marcin Głuszyk, na co dzień wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży. Nie jest to pierwszy tego typu projekt Akademii Młodzieży – w ubiegłym zrealizowany został film pt. Father0, w którym udział wzięli wychowankowie MOW w Trzebieży oraz rockowy zespół Luxtorpeda.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 17 kwietnia br., o godz. 19.00 w Českým Filmie przy ul. Jana Pawła II 4-5 w Szczecinie.