Browar w Darłowie - wizualizacja
fot. Browar Darłowo/Facebook

Tematy z branży piwnej nieczęsto pojawiają się na łamach zachodniopomorskiej prasy – dlatego przeglądając wczorajszy (tj. z czwartku, 14 kwietnia br.) numer Kuriera Szczecińskiego spotkało mnie niemałe zdziwienie. Otóż na 9 stronie dziennika opublikowany został krótki tekst na temat inwestycji w Darłowie, jaka ma powstać za sprawą Grupy Browary Regionalne Jakubiak. Oczywiście chodzi o browary, jaki ma tam powstać w stosunkowo niedalekiej przyszłości. 

Obecnie inwestycja jest na etapie załatwienia spraw formalnych związanych z dzierżawą od miasta ziemi oraz uzyskania pozwolenia na budowę. Działka, na której ma powstać browar, znajduje się na terenie portu w Darłówku Zachodnim i ma powierzchnię 2 hektarów. Wg projektu oprócz budynków stricte produkcyjnych powstać mają magazyny, biura, mieszkania służbowe oraz lokal firmowy. Dodatkowo wokół browaru ma powstać nowy układ dróg, dostosowany do potrzeb zakładu. Sama budowa ma ruszyć w 2017 r.

Reklama

Browar w Darłowie będzie szóstym (po Browarze Ciechan, Lwówek, Bojanowo, Tenczynek oraz wciąż czekającym na otwarcie Browarze Biskupiec) tego typu zakładem należącym do Grupy BRJ, której właścicielem jest Marek Jakubiak, pełniący obecnie funkcję posła na Sejm. Jednocześnie będzie pierwszym zbudowanym od podstaw – pozostałe browary zostały reaktywowane po tym, jak zostały zamknięte przez poprzednich właścicieli.

Więcej informacji: http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/posel-stawia-browar/; (m), Poseł stawia Browar, [w:] Kurier Szczeciński z dn. 14.04.2016 r., s.9.


Tym wpisem chciałbym zapoczątkować na moim blogu piwny przegląd zachodniopomorskiej prasy – jeśli zauważyłeś jakiś interesujący news w gazetach, czy też na portalach Pomorza Zachodniego, proszę o kontakt na mój adres mejlowy: [email protected]

Reklama