Wraz z końcem czerwca Browar Leżajsk zakończy produkcję piwa – ogłosiła we wtorek Grupa Żywiec. Ma to pozwolić na koncentrację produkcji, usprawnienie łańcucha dostaw oraz doinwestowanie czterech pozostałych browarów – w Żywcu, Elblągu, Warce i Namysłowie.

W ciągu trzech kolejnych lat Grupa Żywiec planuje zainwestować w swoich browarach 200 milionów złotych rocznie.

Reklama

– Decyzja o zamiarze zakończenia produkcji w Browarze Leżajsk została podjęta po dogłębnej analizie i jest częścią transformacji w kierunku silnego, zrównoważonego i odpornego na przyszłość łańcucha dostaw. Zdaję sobie sprawę z tego, że to jest trudny moment dla naszych pracowników i społeczności w Leżajsku. Jesteśmy dumni z naszych tradycji piwowarskich i utrzymamy markę Leżajsk w naszym portfolio. Zmiana którą ogłaszamy jest jednak niezbędna, abyśmy jako Grupa mogli się adaptować do zmieniających się warunków rynkowych i budować silną firmę na przyszłość – mówi prezes Grupy Żywiec Simon Amor.

Grupa Żywiec deklaruje wsparcie dla pracowników Browaru Leżajsk. W przypadku jego zamknięcia pracę straci ponad 100 osób. W 2021 leżajski zakład uwarzył około 800 tysięcy hl piwa.

Browar Leżajsk został wybudowany w 1977 r. Do 1997 r. był własnością państwa, a następnie został sprywatyzowany. W 1999 r. przeszedł w ręce Grupy Żywiec.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama