fot. Grupa Żywiec

Grupa Żywiec potwierdza wczorajsze informacje, które opublikowałem również na moim portalu. Pracownicy Browaru Zamkowego Cieszyn zostali poinformowani o zamiarze zamknięcia browaru do końca pierwszego kwartału 2021 r., jeśli do tego czasu nie znajdzie się nabywca zainteresowany przejęciem spółki od GŻ.

Powodem tej decyzji mają być „przeciwności rynkowe wzmocnione dodatkowo przez pandemię” koronawirusa, tj. ograniczenie sprzedaży w gastronomii oraz rzekomą zmianę zainteresowań konsumentów ze specjalności w kierunku dużych, znanych marek. „Rzekomą”, ponieważ nie zauważyłem takiego trendu. Dodatkowo Grupa Żywiec zauważyła malejącą rentowną rynku piwa oraz wzrost udziału mniej rentownych kanałów sprzedaży. Spółka chce skoncentrować wszystkie zasoby na kluczowych obszarach i segmentach wzrostu, rezygnując z części aktywów, którym nie można byłoby zapewnić niezbędnych inwestycji w przyszłości.

Reklama

– Aktywnie działamy w kierunku sprzedaży i jest naszym priorytetem aby do takiej transakcji doprowadzić – czytamy w komunikacie opublikowanym przez GŻ.

A zatem sprawdza się czarny scenariusz. Wczorajsze informacje uzyskane przez Tomasza Kopyrę mają potwierdzenie w rzeczywistości. Pozostaje mieć nadzieję, że znajdzie się odpowiedni kupiec, który przejmie Browar Zamkowy Cieszyn i w pełni wykorzysta jego potencjał. Niestety, czasu jest niewiele…

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama