Strona główna Aktualności Grupa Żywiec zamknie Browar Zamkowy Cieszyn?!

Grupa Żywiec zamknie Browar Zamkowy Cieszyn?!

0
Grupa Żywiec zamknie Browar Zamkowy Cieszyn?!
fot. Grupa Żywiec; grupazywiec.pl

Grupa Żywiec prawdopodobnie zamknie zabytkowy Browar Zamkowy Cieszyn – wynika z nieoficjalnych informacji pozyskanych przez Tomasza Kopyrę. Jego źródła podają, że władze należącego do Heinekena koncernu podjęły decyzję o zamknięciu zakładu, jeśli w określonym czasie nie znajdzie się na niego kupiec.

Browar Zamkowy Cieszyn rozpoczął swoją działalność w 1846 r. jako browar książęcy. Pod względem technologicznym do dziś działa on w niemalże niezmienionej formie. Przy browarze funkcjonuje również muzeum. Cały obiekt jest swego rodzaju skansenem przemysłu browarniczego. Browar Zamkowy Cieszyn – za sprawą organizowanych przez niego Birofiliów – odegrał również niebagatelną rolę w rozwoju piwowarstwa domowego i powstaniu Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Muszę przyznać, że, jeśli okaże się to prawdą, to jest to informacja naprawdę skandaliczna. Zgadzam się z Kopyrem, że Grupa Żywiec od samego początku kompletnie nie potrafi wykorzystać potencjału, jaki drzemie w cieszyńskim browarze. Nie rozumiem tego, szczególnie w momencie, gdy niedawno cała marka przeszła gruntowną zmianę identyfikacji wizualnej.

W środowiskach biznesowych mówi się również, że podobny los może spotkać browar w Braniewie.

Nie można tego tak zostawić. Mam nadzieję, że nie jest jeszcze za późno na zrobienie odpowiedniego szumu medialnego, aby koniec końców nie doszło do zniszczenia tak cennego dziedzictwa kulturowego.

Więcej na ten temat w filmie Tomasza Kopyry:

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here