Szczeciński Festiwal Piwa
fot. Szczeciński Festiwal Piwa/Facebook

Do Szczecin Beer Fest zostały już tylko dwa miesiące. Jest to dobry moment, aby podsumować wszystko to, co wiadomo już na temat tej imprezy. A trzeba przyznać, że w ostatnim czasie dość regularnie pojawiają się nowe informacje – dobrze, że organizatorzy wzięli sobie do serca główne zarzuty kierowane w stronę ubiegłorocznej edycji :).

Szczecin Beer Fest – kiedy?

W tym roku impreza odbędzie się w środku sezonu festiwalowego – tj. 2-3 czerwca br. W piątek piwa będzie można spróbować w godz. 16-24, w sobotę zaś – 11-24. Przypomnę, że pierwszy szczeciński festiwal odbył się na początku października ubiegłego roku, co okazało się niezbyt szczęśliwym terminem – głównie z uwagi na typowo jesienną pogodę. Niestety, w trakcie wydarzenia lało jak z cebra, co nie zachęcało szczecinian do wyjścia z domu. Mam nadzieję, że czerwiec pod tym kątem będzie znacznie łaskawszy.

Reklama

Szczecin Beer Fest – gdzie?

Oczywiście w Szczecinie ;). Bynajmniej nie nad morzem. Choć na oficjalnym profilu imprezy na Facebooku nie ma na ten temat żadnej dokładniejszej informacji, to na fanpejdżu pubu The Office, którego współwłaścicielem jest prezes zachodniopomorskiego oddziału PSPD Marcin Stefaniak, pojawiła się informacja, że festiwal w tym roku powróci na Łasztownię. Gdzieś mi się obiło o uszy, że tak jak w ubiegłym roku odbędzie się ona w Starej Rzeźni, choć na potrzeby wydarzenia ma zostać zaadaptowana większa niż w październiku przestrzeń. Domyślam się, że część eventu zostanie przeniesiona do budynku, który w ubiegłym roku nie był jeszcze wykończony i były w nim udostępnione jedynie toalety i leżaki. Było tam sporo miejsca, więc jest szansa, że nie będzie takiego ścisku jak w kulminacyjnym momencie pierwszej edycji. Zaznaczam jednak, że są to nieoficjalne informacje, które mogą się jeszcze zmienić.

Edyta:
Wg enigmatycznej informacji, którą otrzymałem od Artura Molendy z blogu polskicraft.pl, lokalizacja festiwalu w Starej Rzeźni jest już nieaktualna. Więcej informacji już niedługo :).

Szczecin Beer Fest – wystawcy

W jednym z wpisów na swoim fanpejdżu wspomniany już wyżej pub The Office zdradził, że na Szczecińskim Festiwalu Piwa spodziewanych jest 20 wystawców, co powinno dać łącznie około 80 nalewaków. W mojej opinii na pewno nie zabraknie szczecińskich browarów restauracyjnych – Starej Komendy, Wyszaka oraz Nowego Browaru Szczecin oraz stoisk szczecińskich multitapów i sklepów specjalistycznych: The Office, Česky’ego Filmu oraz sklepów Chmiel – Świat Piwa oraz Elysium. Ponadto swoją obecność póki co potwierdziły: Browar Okrętowy, Browar Rockmill, Browar BIRBANT oraz Browar Harpagan.

Zachęcam do obserwowania oficjalnej strony Szczecin Beer Fest na Facebooku:
https://www.facebook.com/festiwalpiwaszczecin/

Stworzone zostało wydarzenie, na którym również pojawiają się newsy na temat imprezy:
https://www.facebook.com/events/1886447621639404/

A jeśli jesteście ciekaw, jak było w ubiegłym roku, zapraszam do mojej relacji ze Szczecińskiego Festiwalu Piwa:
https://www.chmielnik-jakubowy.pl/sukces-szczecinskiego-festiwalu-piwa-relacja/

Reklama