W minionym tygodniu pod względem kawowym działo się – dla odmiany naprawdę dużo. W najnowszej odsłonie Wieści Tygodnia naliczyłem aż pięć nowości z dodatkiem kawy. Na portalu pojawiła się też recenzja coffee foreign extra stoutu.

Browar Harpagan przygotował Penerskie Ekspresso, czyli american stout z kawą dodawaną w formie espresso. Kawy (niestety nie wiemy, co to dokładnie za ziarno) poszło sporo – na każde pół litra piwa przypada jej około 50 ml. Trunek ma 13,7° Plato i 5,6% alkoholu. To pierwsze piwo Mikołaja „Penera” Pieczyńskiego w roli głównego piwowara Browaru Harpagan.

Reklama

Z kolei Browar PINTA kawowym stoutem rozpoczyna serię PINTA Classics, która będzie dostępna wyłącznie w sklepach sieci Lidl. To piwo ma ekstrakt na poziomie 13° Plato i 5,1% alkoholu. Siedlecka Brofaktura wypuściła zaś na rynek Foreign Extra Stout z kawą i tonką, w której znalazła się mieszanka ziaren z Rwandy i Brazylii przygotowana przez palarnię Wysocki Coffee.

Browar Brokreacja poinformowała o wypuszczeniu piwa Seed of Maya, czyli coffee IPA. To nachmielona odmianami Citra, Simcoe, Centennial i CTZ „ipka”, do której dodano kawę Honduras Intibuca.

– Honduraskie ziarna jeszcze kilkanaście lat temu były umiarkowanie poważane przez miłośników dobrej kawy, ale obecnie nie trudno znaleźć wywodzącą się z tych terenów wysokiej klasy Arabikę. My wybraliśmy wersję z rejonu Intibuca. Bardzo intensywną w aromacie, z potężną dawką nut czekoladowych i ciemnych owoców – pisze na Facebooku Browar Brokreacja.

Piątą kawową nowością minionego tygodnia jest Henri 1 z Browaru Nepomucen – to wędzony torfem imperialny stout z dodatkiem tytoniu i kawy. To piwo o ekstrakcie na poziomie 30° Plato i zawartości alkoholu wynoszącej 11,5%.

Jak już jesteśmy przy Nepomucenie, to na portalu ostatnio pojawiła się recenzja piwa Jean-Michel 1, czyli foreign extra stoutu z dodatkiem ziarna Brazylia Fazenda Samambaia Yellow Bourbon.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama