fot. kompeniumpiwa.pl

Bardzo fajny dla osób zajmujących się sensoryką piwną projekt przygotowała ekipa firmy Viking Malt. Mowa tu o Kompendium Piwa – kapitalnej wręcz witrynie internetowej, będącej zbiorem opisów poszczególnych stylów piwa, rodzajów słodu i wad sensorycznych. Docelowo znaleźć się tam mają również m.in. opisy kolejnych surowców używanych do produkcji piwa.

Partnerami projektu są dwa stowarzyszenia: Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych oraz Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych. Za redakcję strony odpowiada Paweł Leszczyński, a do współpracy zostało zaproszonych wielu znanych w środowisku piwowarskim autorów: Magdalena Bergmann, Dorota Chrapek, Maciej Hus, Piotr Kucharski, Paweł Leszczyński, Bartosz Markowski, Przemysław Szczepańczyk, Adam Szewczyk, Maciej Wentowski.

Reklama

Kompendium Piwa już teraz jest skarbnicą wiedzy i to bardzo przystępnie podanej. Cały projekt ma szansę stać się polskim odpowiednikiem klasyfikacji amerykańskiego BJCP. Ja osobiście trzymam kciuki i na pewno będę z tych zasobów korzystał. I to również Wam polecam :).

Link do Kompendium Piwa:
http://kompendiumpiwa.pl/


Przypominam, że na moim blogu trwa głosowanie na Nowość Miesiąca. W specjalnie przygotowanym formularzu można wybrać trzy najciekawsze piwa, które pojawiły się w minionym miesiącu.

Link do ankiety:
https://www.chmielnik-jakubowy.pl/glosujemy-na-nowosc-maja/

Reklama