Jedna ze znanych w południowo-zachodniej Polsce hurtowni zajmującej się dystrybucją piw kraftowych – hurtownia Sajon – została w części przejęta przez Mazurską Manufakturę. To kolejny etap projektu rynkowej konsolidacji.

Mazurska Manufaktura przejęła 10 procent udziałów firmy Sajon, z opcją na kolejne 40 procent.

Reklama

– To odpowiedź na trudny rok i niepewną sytuację gospodarczą na rynku piwa, w tym na plagę zamykających się małych oraz dużych zakładów produkcyjnych – czytamy w komunikacie nadesłanym przez Mazurską Manufakturę.

Hurtownia Sajon to dystrybutor czeskich piw z grupy Pivovary Cz Group, a zarazem kluczowy dostawca piw kraftowych w południowo-zachodniej części kraju i ważny dystrybutor dla wrocławskiej gastronomii. W swoim portfolio ma dystrybucję takich czeskich marek jak Litovel, Holba, Konrad, czy Rebel.

– Chcemy wykorzystać ponad 20-letnie doświadczenie hurtowni Sajon w zakresie importu czeskich piw i wkomponować je w naszą ofertę. Czeskie piwa są idealnym dopełnieniem naszego browarniczego portfolio, w którym jak dotąd stawialiśmy na regionalne i kraftowe marki. Jesteśmy przekonani, że dywersyfikacja naszej piwnej oferty przełoży się na efektywniejszą dystrybucję w skali ogólnopolskiej. Zwłaszcza wobec rosnącej popularności i liczby miłośników czeskich marek piw w Polsce – mówi Mariusz Cyprian, dyrektor handlowy w Mazurskiej Manufakturze S.A.

W ostatnim czasie Mazurska Manufaktura przejęła również część udziałów hurtowni Kujawianka Inter, zajmującej się dystrybucją wody, napojów i wina w województwie kujawsko-pomorskim.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama