Już w listopadzie chętni będą mieli okazję, aby zostać certyfikowanym sędzią. Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych już czternasty raz organizuje bowiem kurs sędziowski, który dwa tygodnie później zakończony zostanie egzaminem. Odbędzie się on w dniach 25-26 listopada 2017 r. w Warszawie. Wcześniej jednak należy przystąpić do wstępnego testu on-line. 

Wspomniany wyżej test wstępny to 50 podstawowych pytań z zakresu: stylów piwnych, surowców, etapów i technik warzenia, wad piwa, znajomości arkusza ocen, zasad organizacji konkursów, zasad, warunków i technik oceny piwa oraz funkcjonowania zmysłów. Szkolenie, które odbędzie się w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, przy ul. Czerniakowskiej 126a/4 w Warszawie, trwa dwa dni i składa się z niejako trzech części – wykładów, oraz części praktycznej: ćwiczeń i degustacji. Egzamin natomiast polega na ocenie piwa na arkuszu PSPD w warunkach domowych, a także na rozwiązaniu testu teoretycznego oraz praktycznego, obejmującego rozpoznawanie wad, a także ogólną ocenę przygotowanych piw.

Całość niestety nie jest tania – koszt wstępnego egzaminu on-line wynosi 25 zł, natomiast szkolenia i końcowego egzaminu 800 zł (członkowie PSPD mają zniżkę i zapłacą 100 zł mniej, czyli 700 zł). Zebrane w ten sposób fundusze nie tylko pokrywają koszt organizacji kursu, ale są również przeznaczane na rozwój i szkolenia sędziów.

Ważne terminy:
do 2 listopada 2017 – czas na uiszczenie opłaty za test (2.11 kwota powinna być na koncie)
od 3 do 9 listopada 2017 – czas na rozwiązanie testu on-line
11 listopada 2017 – wyniki testu on-line
do 18 listopada 2017 – czas na uiszczenie opłaty za kurs (18.11 opłata powinna być na koncie)
25 i 26 listopada 2017 (sobota i niedziela) – kurs sędziowski w Warszawie
9 grudnia 2017 (sobota) – egzamin w Warszawie

Szczegóły:
https://pspd.org.pl/sedziowie/kurs-sedziowski-pspd/

Warunki i terminy XIV kursu sędziowskiego:
https://pspd.org.pl/wp-content/uploads/Warunki-i-terminy-XIV-kursu-sedziowskiego.pdf

Formularz zgłoszeniowy:
https://goo.gl/forms/xuGOxUq1AJkyTzAN2