fot. Browar PINTA/Facebook

Browar PINTA coraz to bardziej rozszerza zasięg swoich zagranicznych kooperacji. Ostatnio do swojego portfolio jeden z najbardziej znanych polskich browarów kraftowych dopisał sobie współpracę z Chorwatami.

Zmajska Pivovara to chyba największy i najszerzej dostępny w Chorwacji tamtejszy browar rzemieślniczy. Jego nazwę tłumaczy się jako “smoczy browar” – stąd też charakterystyczne logo w kształcie smoka. Ekipa Zmajskiej na swojej stronie chwali się, że jej browar jest pierwszym chorwackim browarem kraftowym.

Browar PINTA pojechał do Zagrzebia, aby uwarzyć tam new england IPA. Piwo do sklepów i pubów trafi latem – zarówno w Chorwacji, jak i w Polsce.

Jeśli jesteście ciekawi, co reprezentuje sobą chorwackie piwowarstwo rzemieślnicze, to na moim blogu opublikowałem już całkiem pokaźną kolekcję recenzji piw prosto z Chorwacji.


Przypominam, że na moim blogu trwa głosowanie na Nowość Miesiąca. W specjalnie przygotowanym formularzu można wybrać trzy najciekawsze piwa, które pojawiły się w minionym miesiącu.

Link do ankiety:
https://www.chmielnik-jakubowy.pl/glosujemy-na-nowosc-maja/

Poprzedni artykułGłosujemy na Nowość Maja!
Następny artykułDyrektor PARPA odwołany
Nazywam się Jakub Siusta. Jestem rodowitym poli­cza­ni­nem, pocho­dzę więc z obsza­ru, które wciąż pozo­sta­je piwną pusty­nią na mapie Polski – zarów­no pod wzglę­dem dzia­ła­ją­cy­ch bro­wa­rów i ini­cja­tyw kon­trak­to­wy­ch, jak rów­nież pod wzglę­dem cie­ka­wy­ch loka­li i wyda­rzeń oko­ło­piw­ny­ch. Dlatego na moim blogu mam zamiar posta­wić na pro­mo­cję tego wszyst­kie­go, co dzie­je się w samym Szczecinie, ale także na zachod­nio­po­mor­skiej sce­nie piw­nej.