Początkowo, gdy zabierałem się do dzisiejszego przeglądu, byłem pewien, że będzie ono bardzo mizerne pod względem liczby piwnych wydarzeń. Gdy jednak zacząłem poszukiwania na Facebooku, okazało się, że wcale tak źle nie jest. Zresztą przekonajcie się sami :).

Jeśli zauważycie, że nie wspomniałem o jakiejś imprezie w Waszej okolicy (lub której jesteście organizatorami), to dajcie mi proszę znać na email [email protected] lub w komentarzach tu na blogu. Przypominam, że na bieżąco wszystkie wydarzenia zamieszczam w prowadzonym przez siebie tu na blogu kalendarzu. Gorąco zachęcam do korzystania z niego :).

Reklama

Zachodniopomorskie

W tej bitwie zmierzy się zwycięzca poprzedniego sezonu ligi Wojtek Gasek z nikomu nieznanym piwowarem domowym Michałem Stefaniakiem. Wynik wydaje się z góry przesądzony, ale przecież nie wiecie, które piwo jest czyje.

Zapraszamy do zabawy i do rezerwowania kart pod adresem: szczecinskaligapiwowarow@gmail.com (źródło: Facebook)

Kujawsko-Pomorskie

Korzystając z jesiennego sezonu piwowarskiego sięgnęliśmy po nasze ulubione klasztorno-belgijskie piwa, a konkretnie po Single Trappista. Żeby było ciekawiej poszliśmy szerzej i mamy dla Was nie tylko wersję klasyczną ale również dwie jej wariacje. 
Fratres (łac. bracia zakonni) to grupa lekkich piw klasztornych. Na premierze będzecie mogli spotkać klasycznego Adolphusa, owocowego Vincentiusa oraz Carolusa kawosza 😉 
Miejsce premiery – Toruń. Przypadek? 🙂 
A nawet jeżeli, to wspólnie z ekipą z Carpe Kraft uczynimy ten wieczór wyjątkowym. Przewidziane niespodzianki i konkursy. 
Poza „braciszkami zakonnymi” przywieziemy jeszcze kilka innych smakowitości z naszego browaru, w tym Britannica (New England IPA), Amaro Grande (IIPA) oraz nasz numer #1 Primus (West Coast IPA). 
To co, widzimy się 10-tego listopada w Carpe Kraft? (źródło: Facebook)

Mazowieckie

Jak co miesiąc spotkamy się w drugą środę, czyli tym razem 8 listopada. Jak nie co miesiąc, bo po raz pierwszy, w nowej siedzibie PSPD w Warszawie – ul. Czerniakowska 126a lok. 4. Godzina bez zmian: 18:30. Olek Hurko, który z zawodu jest chemikiem, opowie nam o domowym banku drożdży oraz drożdżach winnych w piwowarstwie domowym.  Spotkanie podzielone będzie na dwie części. W pierwszej opowie o użyciu drożdży winnych w piwowarstwie: czym różnią się od piwnych, jak sobie z nimi radzić i jak do nich odpowiednio „podejść”? W drugiej części przybliży nam tajniki tworzenia własnego banku drożdży w domu. Jak robić skosy, płytki redukcyjne itd. Zabierzcie oczywiście ze sobą Wasze piwa domowe 🙂 (źródło: Facebook)

Już w piątek w Piwna Sprawa będziecie mogli spróbować naszego najnowszego dzieła! Chcemy się z Wami podzielić naszym Oatmeal Stoutem – Wólką! Czy możecie sobie wymyślić lepszy początek weekendu? Gęsty, kremowy, czarny, kawowy stout nalewany na azocie w najlepszej knajpie na Bielanach! Chyba nam nie odmówicie, prawda? 😀 (źródło: Facebook)

Pomorskie

Już 8.11. kolejna bitwa z II edycji Gdyńskich Bitew Piwowarów w stylu Witbier. Startujemy z darmową degustacją próbek o 18:00, oceniamy piwa do 21:30. Dla zwyciężcy bitwy i 3 głosujących (losowo) przewidywane nagrody Do zobaczenia w Morzu! (źródło: Facebook)

Przedostatnie z rozstrzygnięć w tym roku przed nami – 9 listopada wieczorem na placu boju Piwowar Battle 2017 zostanie już tylko dwójka piwowarów, którzy w grudniu zmierzą się w finale.

Zapraszamy na drugi półfinał, w którym będziemy mieli okazję spróbować czterech brown porterów i wybrać najlepszy. Ponownie, jak w poprzednim półfinale orężem jest klasyczny wyspiarski styl. Lekki a zarazem bogaty w smaki, niesamowicie pijalny. Gościć bitwy po raz drugi w sezonie będzie Browar PG4, nasz sponsor. Przybywajcie – na pewno będzie czego próbować – zarówno od piwowarów, jak i z kranów w browarze. Poza tym głupio byłoby, gdyby ktoś inny zadecydował za Was, kto zwycięży, prawda? 😉 Zapraszamy już od 18:00 – kto pierwszy, ten lepszy. W dniu bitwy głosującym zostaną wydane zaproszenia, które posłużą także jako karty do głosowania. Wydarzenie pod patronatem Craft Beer Trail i we współpracy z Pomorskim Oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. (źródło: Facebook)

Śląskie

Kranoprzejęcie w Biała Małpa w Katowicach to wydarzenie, na które nasze serca się ogromnie radują (wątroby trochę mniej 🙂 ). Serdecznie zapraszamy wszystkich na kranoprzejęcie Browar Komitet. Przywieziemy ze sobą mnóstwo dobrego piwa, w tym naszego najświeższego Ostatniego Skauta – Imperial Vermont IPA!
Warto przybić piątkę i skosztować, a my zapewnimy dobrą atmosferę i trochę niespodzianek 😉 (źródło: Facebook)

Wielkopolskie

Przed nami wyjątkowy czwartek! Prócz III Bitwy w stylu Polish PA, będziemy również świętować premierę Dubbla uwarzonego wg receptury zwycięzcy poprzedniej edycji Bitew – Bartka Pawlika. Czy jego Dubbel będzie równie dobry, jak piwa, które dały mu zwycięstwo w naszych bitwach? Tak pięknie się złożyło, że Barek ponownie bierze udział w naszej akcji i uwarzył właśnie polskie ale! Czym ten styl się charakteryzuje? Polish PA to jasne piwo górnej fermentacji uwarzone z dodatkiem tylko polskich chmieli. Powinno być lekkie, rześkie i posiadać wyraźny aromat chmielowy. Wyczujecie w nim na pewno trochę nut ziołowych, tytoniowych i owoców leśnych. To może być bardzo przyjemne, szlachetne piwo.

Reklama