fot. Nowy Browar Gdański/Facebook

W 2020 r. na terenie historycznego Browaru Gdańskiego w Gdańsku-Wrzeszczu – Danziger Aktien-Bierbrauerei – powstało nowoczesne osiedle. Teraz do zabytkowych zabudowań browarniczych wraca warzenie piwa – już w sierpniu otworzy się bowiem Nowy Browar Gdański.

Deweloper, który zakupił teren nieczynnego od 2001 r. browaru, był zobowiązany do zachowania w tym miejscu tradycji piwowarskich. Dlatego też od samego początku było wiadomo, że powstanie tu minibrowar, zwany inaczej browarem restauracyjnym.

Reklama

Nowy Browar Gdański będzie miał bardzo wiele wspólnego z działającym od kilku lat Nowym Browarem Szczecin. Przede wszystkim oba mają tego samego współwłaściciela – Artura Kałużnego. Bardzo podobne będzie logo obu lokali – w szczecińskim znajdziemy kufel wpisany w sylwetkę gryfa, natomiast w gdańskim – kufel podtrzymywany przez dwa lwy. W obu użyty został ten sam font.

Bardzo podobny jest też sam charakter wspomnianych lokali – oba mieszczą się w zabytkowych wnętrzach, które są nowocześnie urządzone. Podobnie jak w Szczecinie, w Nowym Browarze Gdańskim na odwiedzających będzie czekać m.in. prawie 50 telewizorów pozwalających na śledzenie wydarzeń sportowych. Łącznie w gdańskim lokalu będzie mogło zmieścić się ponad 450 osób, do których dyspozycji oprócz piw warzonych na miejscu będą również piwa z zaprzyjaźnionych browarów. Na kilku barach działać ma aż 80 kranów.

O dokładnej dacie startu Nowego Browaru Gdańskiego będziemy jeszcze informować.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama