Ten tydzień przyniesie beergeekom z różnych regionów Polski kilka ciekawych wydarzeń. Co mnie szczególnie cieszy, że tym razem w kalendarzu pojawił się Szczecin, gdzie będzie można spróbować wyjątkowego piwa uwarzonego przez Pracownię Piwa we współpracy z irlandzkim Jamesonem. Wszystko zatem wskazuje na to, że w piątek będziecie mnie mogli spotkać w szczecińskim The Office :). 

Jeśli zauważycie, że nie wspomniałem o jakiejś imprezie w Waszej okolicy (lub której jesteście organizatorami), to dajcie mi proszę znać na email [email protected] lub w komentarzach tu na blogu.

Reklama

Zachodniopomorskie

Piwo i whiskey to wydawałoby się dwa różne światy. Nic bardziej mylnego. W wyniku kooperacji Pracownia Piwa i Jameson Irish Whiskey powstało coś wyjątkowego, coś co łączy te dwa światy w jedną harmonijną całość. Porter Bałtycki przez pół roku leżakowany w beczkach po Jamesonie. Gładki, wielowymiarowy, wyjątkowy. Tylko u nas i prawdopodobnie tylko w tym dniu. Tego wieczoru do każdego Pooka szot Jamesona gratis!!! Także ten tego… zapraszamy! (źródło: Facebook)

Kujawsko-Pomorskie

Witajcie, mamy dla Was niezłą gratkę! Zapraszamy do poznania piwa ze strony, jakiej jeszcze nie znacie. Odkryjemy przed Wami dotąd nieznane piwne tajemnice. Podczas gdy rynek piw kraftowych robi się coraz wiekszy dajemy Wam możliwość dokładnego poznania walorów złocistego trunku. Szkolenie sensoryczne to doskonały sposób na zwiększenie świadomości i wiedzy na temat piwa. Impreza odbędzie się w naszym browarze, w formacie dwudniowym aby każdy miał okazje na miłą degustację… Zgłoszenia prosimy kierować na adres: [email protected]
W zgłoszeniu proszę o przysłanie potwierdzenia przelewu ewentualne dane do faktury. Decyduje kolejność zgłoszeń ilość miejsc ograniczona. Wpłaty proszę kierować do 25.06.2017 na konto: 50 1050 1461 1000 0090 9569 4361

A kto poprowadzi szkolenie? Tomasz de Weyher! Zawodowy piwowar, sensoryk, sędzia piwny, trener, prywatny przedsiębiorca. A w czasie wolnym domowy piwowar i … piwosz z zamiłowania. Swoją piwną przygodę zaczął w 2012 roku uczestnicząc w kursie oceny sensorycznej piwa. W 2013 roku uwarzył już swoje pierwsze piwo w domu. Nieustannie zgłębiając wiedzę poprzez szkolenia oraz praktyki nabył umiejętności. które dzisiaj pozwalają mu łączyć pracę. pasję i czas wolny. W 2014 roku porzucił wykonywaną dotychczas działalność. by oddać się w całości tworzeniu piwa oraz wszystkiemu co piwem związane. Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń! 🙂 😉 😉 (źródło: Facebook)

Pomorskie

W najbliższy weekend zapraszamy na nasze Podwórko, którego krany zostaną przejętę przez AleBrowar. W trakcie całego wieczoru będzie można spróbować dwóch premierowych piw – Not So Scary (New England IPA) oraz Sweet Geek 2.0 (Breakfast Milk Stout) oraz kilku innych pozycji z bogatej listy naszego lokalnego browaru. Poza kranowym przejęciem zapraszamy do nas oczywiście na pyszne jedzenie, dostępne w naszych modułach oraz serwowane przez wyselekcjowane food trucki. Listę wystawców podamy niebawem. (Źródło: Facebook)

Razem z Browar Karuzela zapraszamy na ogólnopolską premierę nowego piwa „Młociny” połączone z kranoprzejęciem. Tym razem planujemy klasycznie losowania gadżetów od browaru! Listę piw podamy niedługo. Do zobaczenia na Skwerku! (źródło: Facebook)

Już w ten piątek z samego rana z Lęborka wyjedzie samochód-chłodnia, który będzie miał tylko jedno (ale bardzo ważne!) zadanie – dowieźć Wam nasze nowe piwa jak najświeższe. Sprawcą całego zamieszania będzie nasza adaptacja stylu New England IPA, soczyście chmielowego Not So Scary, którą chcemy do Was dostarczyć z możliwie najmniejszą stratą w aromacie i smaku – stąd optymalne 8°C, które towarzyszyć będzie temu piwu od browaru aż po Waszą szklankę. Do tego podepniemy reedycję naszego dobrze przyjętego Sweet Geeka – tym razem zamiast płatków Chocapic do kotła trafiły intensywnie cynamonowe Cini Minis. Jesteście ciekawi efektu? Przy okazji do spróbowania będzie niedawna premiera browaru Gościszewo – Hipis – czyli sesyjno-letnia wariacja na temat American Pale Ale.
Zapraszamy! (źródło: Facebook)

Śląskie

Nie sto, a dopiero i aż dwa lata temu „narodził się” Dobry Zbeer! Nie był to poród łatwy, bo początkowo Dobry Zbeer miał być sklepem… I tak by pewnie zostało, gdyby nie problem ze znalezieniem odpowiednio… małego lokalu!:o Wtedy w naszych głowach pojawił się szalony pomysł: „Otwórzmy pub!”.
Po dwóch miesiącach szalonych robót budowlano-wykończeniowych nadszedł dzień otwarcia! Dzień, którego baliśmy się jak cholera… Baliśmy się, że nie wszystko gotowe… Baliśmy się, że chłodnia jeszcze nie jest uruchomiona… Baliśmy się, że jeszcze nie całe piwo dotarło… Baliśmy się, że coś się nie uda, bo wszystko na ostatnią chwilę… No i w końcu najważniejsze… Baliśmy się, że nikt z Was nie przyjdzie, ale… PRZYSZLIŚĆIE! I to jak!
I przychodzicie do dziś! Ci, którzy są z nami od początku pamiętają niejedną wpadkę, którą zaliczyliśmy… „Ekstrawagancki” ogródek, który był dziełem… powiedzmy „Chaosu”! 😉 Ten sam „Chaos” stworzył naszą pierwszą listę piw na kranach! Druga strona „Chaosu” odpowiadała za dobór najlepszych kawałków z listy… darmowej muzyki! 😉 Mimo tych i innych potknięć dalej jesteście z nami!

Dzisiaj, po dwóch latach ciężkiej pracy, nadszedł czas wielkiego świętowania! Współnego świętowania! To dzięki Wam Dobry Zbeer jest… taki jak jest! 😉 Bo to Wy i My, wspólnie go tworzymy! Może nie zawsze jest idealnie… Może nie zawsze mamy świetny dzień… Ale dzięki temu Zbeer jest bardziej ludzki… Dzięki temu Zbeer ma twarz każdego z nas… Ja jestem Zbeerem, Ty jesteś Zbeerem! Każdy z nas jest Zbeerem, bo Dobry Zbeer to Wy! Wy wszyscy, którzy przychodzicie i wspólnie z nami tworzycie Zbeera i jego atmosferę! Miejsce, w którym nie ma problemu żeby pogadać z (jeszcze) nieznanym Wam Zbeerem przy barze… Miejsce, gdzie częstujecie innego (jeszcze) obcego Wam Zbeera swoim piwem! 😮 Wow! Niesamowite! Jesteśmy pod wrażeniem Dobrego Zbeera jakim go stworzyliście! 🙂 Dzięki temu i wielu innym drobnym szczegółom, które wbrew pozorom, MAJĄ znaczenie możemy wspólnie krzyknąć #jestemzbeerem! Pradzwie z Was Zbeery! 🙂
I za to Wam dziękujemy! Dzięki, że jesteście… tacy fantastyczni! Dzięki, za te wszystkie anegdoty przy piwie… Dzięki za wszystkie chwile spędzone przy barze… I przede wszystkim dzięki za te dwa lata naszego istnienia na piwnej mapie Gliwic, śląska, a nawet Polski!
Z tej okazji zapraszamy Was na wielką piwną imprezę! 🙂

Co planujemy? Tego jeszcze nie zdradzimy! Będziemy budować napięcie niczym Hubert Urbański w Milionerach! 😉 Stopniowo będziemy uchylać rąbka tajemnicy, aż do zaprezentowania prawie całego naszego piwnego, i nie tylko piwnego, menu. 😉 Do zobaczenia już 28. lipca! Mamy nadzieję, że przez te trzy dni będziecie z nami! 🙂 (źródło: Facebook)

Warmińsko-Mazurskie

Wielkopolskie

  • Ślesiński Festiwal Piwa
Reklama