fot. materiały prasowe

W miniony piątek (15 stycznia) ruszył nabór do II edycji Greater Poland – konkursu dla browarów i cydrowni, dla piwowarów i cydrowników domowych oraz agencji kreatywnych i grafików. Odbędzie się on w dniach 23-24 kwietnia br., a ogłoszenie wyników zaplanowano na 28 maja.

Pod szyldem Greater Poland odbędzie się w tym roku aż pięć konkursów: Greater Poland Beer Cup (dla browarów), Greater Poland Cider Cup (dla cydrowni), Greater Poland Design Cup (dla grafików), Poznański Konkurs Piw Domowych oraz Greater Cider Cup-Home (dla cydrowników domowych).

Reklama

W ramach Greater Poland Beer Cup oceniane będą piwa komercyjne w 48 kategoriach.

Celem konkursu jest promocja polskiej branży alkoholi rzemieślniczych, która obecnie przeżywa trudny moment w związku z pandemią. Spośród najlepszych piw wszystkich kategorii wybrane zostanie jedno, które otrzyma tytuł The Greatest Beer. Zwycięzca całego konkursu będzie mógł m.in. wystawić się bezpłatnie na kolejnej edycji Poznańskich Targów Piwnych.

Rywalizacja Greater Poland Cider Cup toczyć się będzie w 4 kategoriach konkursowych, z których zostanie wyłoniony cydr z tytułem The Greatest Cider.

W ramach Greater Poland Design Cup jury będzie wybierać najlepsze pod względem designu butelkę, puszkę, produkt premium, czy gadźet reklamowy. Konkurs będzie podzielony na dwie części – jedna będzie skierowana do profesjonalnych producentów, których produkty trafiły na rynek, druga zaś dotyczy projektów koncepcyjnych, które nie muszą znaleźć się na półkach sklepowych. Na zwycięzców czekają nagrody, a wszystkie projekty zostaną potem umieszczone w specjalnie utworzonej galerii internetowej.

Piwa zgłoszone do Poznańskiego Konkursu Piw Domowych będą oceniane w czterech kategoriach: weizen z dodatkami (z przyprawami, ziołami, herbatami, warzywami), saison z dodatkami, double IPA oraz rauchbock. Zwycięzca PKPD uwarzy swoje piwo w Browarze Sady, które potem trafi do sklepów. Ponadto Browar Karczewski uwarzy piwo według receptury opracowanej wspólnie ze zwycięzcą kategorii „Saison z dodatkami”.

Cydr, który zwycięży w konkursy Greater Cider Cup-Home, zostanie natomiast wyprodukowany przez cydrownię Cydr Smykan.

Organizatorzy zachęcają do jak najszybszego przesyłania swoich zgłoszeń, ponieważ z czasem wysokość wpisowego w poszczególnych konkursach będzie rosła. Będą one przyjmowane do 9 kwietnia.

Więcej informacji:
https://targipiwne.pl/gp/

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama