Startuje 4 sezon Szczecińskiej Ligi Piwowarów

0
67

Arkadiusz Lemańczyk, Łukasz Stańko oraz Jakub Strugielski zmierzą się jutro, czyli 14 września br., w pierwszej bitwie czwartego sezonu Szczecińskiej Ligi Piwowarów. Miejscem rywalizacji będzie pub The Office, zlokalizowany na szczecińskim Podzamczu (ul. Osiek 10), a uczestnicy zaprezentują publiczności uwarzone przez siebie piwa w stylu saison. Start imprezy zaplanowano na godz. 20:00. 

Wg wytycznych przygotowanych przez organizatorów konkursu piwo saison powinno mieć następujące cechy:

złożony owocowy bukiet przypominający pomarańcze i inne cytrusy, uzupełniony nutami ziołowymi i przyprawowymi. Średnio intensywna goryczka i dość mocne wysycenie sprawiają, że piwo jest orzeźwiające i lekko pijalne.Szczecińska Liga Piwowarów

Tak jak już wyżej wspomniałem, podczas bitwy zaprezentowane zostaną trzy piwa, a zebrana publiczność wybierze najlepsze z nich. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale trzeba wcześniej wysłać swoje zgłoszenie na adres szczecinskaligapiwowarow@gmail.com.

Sponsorami IV Szczecińskiej Ligi Piwowarów są:

  • Centrumpiwowarstwa.pl
  • Český Film
  • The Office – Craft Beer Pub
  • Chmiel – Świat Piwa
  • ELYSIUM sklep z dobrym piwem

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/338995739879391/

Przypomnę, że w czerwcu miałem okazję uczestniczyć w finale trzeciej edycji Szczecińskiej Ligi Piwowarów. Najlepszym piwowarem wg publiczności okazał się wówczas Wojciech Gasek, który w bardzo trudnym stylu, jakim było table brett, pokonał Artura Molendę. Więcej na temat tego wydarzenia przeczytać możecie w odpowiednim wpisie opublikowanym przeze mnie tu na blogu.