Już w najbliższą sobotę (20 stycznia) obchodzić będziemy Święto Porteru Bałtyckiego, zwane też inaczej Baltic Porter Day. Z tej okazji w całej Polsce zaplanowano ponad 50 różnych wydarzeń, organizowanych przez browary i puby. Również w Szczecinie miłośnicy polskiego czarnego złota w płynie znajdą coś dla siebie. 

Baltic Porter Day celebrowany będzie we wszystkich trzech szczecińskich pubach kraftowych. W Český’m Filmie poleje się z kranu najnowsza warka Imperium Prunum z Browaru Kormoran oraz Porter Bałtycki z klasycznej linii Browaru BIRBANT. Słody – Multitap & Bistro zapowiedziały natomiast na ten dzień Imperium Prunum, Baran z Jajem z kooperacji Pracowni Piwa i Browaru Podgórz oraz Öö z estońskiego Browaru Põhjala. W The Office z beczki napijemy się 652m n.p.m. z Browaru Podgórz oraz Dzikiego Dzika z Browaru Łąkomin. Poza tym nie zabraknie piw w butelkach.

Święto Porteru Bałtyckiego zostało zorganizowane z inicjatywy Marcina “Masona” Chmielarza – autora nieistniejącego już bloga portery.pl, a obecnie znanego z warszawskiego multitapu Jabeerwocky – po raz pierwszy w 2016 r.

Więcej informacji na temat wydarzeń z innych regionów Polski jest dostępnych na oficjalnym fanpejdżu Baltic Porter Day na Facebooku:
https://www.facebook.com/BalticPorterDay/