Fot. kielcehandball.pl

Od początku przyszłego roku należący do Van Pura Browar Łomża nie będzie sponsorem tytularnym klubu KS Vive Handball Kielce. Władze kieleckiej drużyny piłki ręcznej zapowiedź zakończenia współpracy otrzymały już kilka tygodni temu.

– Powodem jest wojna na Ukrainie. To dla nas szok. Dowiedzieliśmy się o decyzji firmy Van Pur kilka tygodni temu. Mimo to, jesteśmy wdzięczni za dwa i pół roku wzorowej współpracy z obu stron. Zawsze mieliśmy pozytywne informacje zwrotne, a nasz sponsor komplementował nasze działania. Wywiązaliśmy się ze wszystkich zobowiązań w kontrakcie – tak o wycofaniu się Van Pura ze sponsoringu mówi prezes KS Vive Handball Kielce S.A. Bertus Servaas.

Reklama

Dotychczasowy sponsor tytularny finansował 30 procent budżetu klubu.

– Mogę zagwarantować, że cały klub będzie bardzo ciężko pracował, by zamknąc tę lukę w budżecie. Ten sezon dokończymy, ale jak będzie wyglądał kolejny? To zależy od rozwoju sytuacji. Wszystkie decyzje dotyczące sezonu 2023/2024 chcemy podjąć w połowie stycznia. Mamy dwa i pół miesiąca, by pozyskać nowego sponsora i utrzymać poziom sportowy drużyny – dodaje prezes Vive Kielce.

Nowy sponsor tytularny mógłby od razu „wejść” do nazwy klubu. Jeśli poszukiwania nie udadzą się, wtedy od początku stycznia kielecka drużyna będzie występować jako Industria Kielce.

Współpraca między KS Vive Handball Kielce a Van Purem rozpoczęła się w sierpniu 2020 r.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama