Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację tzw. ustawy antycovidowej, która daje samorządom możliwość zwolnienia w 2021 r. przedsiębiorców z opłat za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. Z tego rozwiązania skorzystała już Zielona Góra, której radni przyjęli już stosowną uchwałę.

Według ustawy rada gminy może zwolnić przedsiębiorców z opłaty i zwrócić już wcześniej pobrane należności – lokale mają obowiązek opłacenia “koncesji” do 31 stycznia. Samorząd może też wydłużyć termin wniesienia należnej opłaty.

Na skorzystanie z tego rozwiązania zdecydowali się już radni Zielonej Góry. We wtorek bowiem przyjęto uchwałę, która zwalnia przedsiębiorców, prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy z opłaty I, II i III raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Przedsiębiorcy, którzy wnieśli już opłatę za rok 2021 r. za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, otrzymają zwrot całej wniesionej opłaty.

Oby kolejne gminy poszły tym śladem.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku