WieściTygodnia2Co tydzień w sobo­tę publi­kuję na moim blogu zesta­wie­nie piw­nych nowo­ści mija­ją­cego tygo­dnia – szcze­gólny naci­sk mam zamiar kłaść na infor­ma­cje o nowy­ch piwa­ch na rynku, nowy­ch bro­wa­rach, ale także cie­kawe piwne zapo­wie­dzi. Jeśli nie chce­sz, aby zabra­kło w moim coty­go­dnio­wym zesta­wie­niu jakie­goś kon­kret­nego newsa, napi­sz do mnie mejla: kuba@chmielnik-jakubowy.pl

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych 4 tygodni na rynku pojawi się wiele ciekawych piw, dzięki czemu będą miały większe szanse na sukcesy we wszelkiego rodzaju rankingach i plebiscytach podsumowujących rok 2016. Niejednokrotnie okazało się już, że dużą w nich rolę gra świeżość doświadczeń, które im dalej od premiery danego piwa tym bardziej się zacierają. Czy tak będzie i w tym roku? Okaże się :).

Spośród zapowiedzi mijającego tygodnia o szybsze bicie serca przyprawiają mnie szczególnie dwie z nich – ris i porter bałtycki ze szczecińskiego browaru kontraktowego Hopster. Jeśli chodzi o piwa, które pojawiły się na rynku w ostatnich dniach wg mnie najciekawszą propozycją jest porter bałtycki z Browaru Zakładowego.  

(27.11–03.12.2016 r.)

Nowe piwa na rynku:

Łącznie: 12 piw

Zapowiedzi nowych piw:

  • Chemistry z Browaru Rockmill – ame­ri­can saison (pre­mie­ra: wkrót­ce)
  • Dziad Mróz z Browaru Hopster – russian imperial stout (premiera: przed Bożym Narodzeniem)
  • Czarny Szkuner z Browaru Hopster – żytni porter bałtycki (premiera: przed Bożym Narodzeniem)
  • Rudolf z Browaru Hopster – zimowe piwo specjalne (premiera: przed Bożym Narodzeniem)
  • Ja.Bolek z Browaru Bazyliszek – lager z dodatkiem soków z kapusty i buraków (premiera: przed Bożym Narodzeniem)

Łącznie: 5 piw