fot. Browar PINTA/Facebook

Od trzech tygodni budowa nowego, stacjonarnego Browaru PINTA we wsi Wieprz koło Żywca idzie pełną parą. Browar na swoim fanpejdżu na Facebooku opublikował właśnie krótki film dokumentujący to, co działo się w ostatni dzień pracy w tym roku kalendarzowym. 

Film dostępny jest na Facebooku pod poniższym linkiem:
https://www.facebook.com/PINTACraftBeer/videos/1539147136153482/

Produkcja piwa na nowej warzelni ma rozpocząć się jeszcze w 2018 r. Planowo budowa części produkcyjnej ma zakończyć się na przełomie sierpnia i września 2018 r. Całość prac w kompleksie ma zakończyć się w 2019 r. – w drugim etapie przewidziano uruchomienie taproomu wraz z infrastrukturą dla gości browaru, oraz efektowna elewacja z kontenerów.

Poprzedni artykułJakie piwo wybrać na Sylwestra?
Następny artykułWieści mijającego tygodnia #92
Nazywam się Jakub Siusta. Jestem rodowitym poli­cza­ni­nem, pocho­dzę więc z obsza­ru, które wciąż pozo­sta­je piwną pusty­nią na mapie Polski – zarów­no pod wzglę­dem dzia­ła­ją­cy­ch bro­wa­rów i ini­cja­tyw kon­trak­to­wy­ch, jak rów­nież pod wzglę­dem cie­ka­wy­ch loka­li i wyda­rzeń oko­ło­piw­ny­ch. Dlatego na moim blogu mam zamiar posta­wić na pro­mo­cję tego wszyst­kie­go, co dzie­je się w samym Szczecinie, ale także na zachod­nio­po­mor­skiej sce­nie piw­nej.