fot. Browar Zamkowy Cieszyn/Facebook

Choć nie rodzi to już aż takich emocji jak kiedyś, tak jak co roku, tak i w tym, w Mikołajki na rynek trafi nowa edycja Grand Championa, uwarzonego oczywiście w Browarze Zamkowym Cieszyn. Tym razem najlepszym piwem tego najważniejszego Konkursu Piw Domowych w Polsce zostało vermont IPA (aka new england IPA) wg domowej receptury Dawida Bobryka, które w wersji komercyjnej nazwane zostało „Nowa Anglia z Cieszyna”. Główna premiera tego piwa odbędzie się oczywiście, jednak tego samego dnia Grand Championa premierowo będzie można napić się także w Szczecinie – i to z beczki!

Ogólnopolska premiera odbędzie się w warszawskim lokalu Sketch w Teatrze Wielkim. Podczas imprezy przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych opowiedzą o tegorocznej edycji Konkursu Piw Domowych, a także o założeniach zmienionej formuły przyszłorocznego konkursu, który w 2018 r. będzie znany jako Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych. Start imprezy zaplanowano na godz. 19:30.

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1509690509120946/

Natomiast szczecińską premierę Grand Championa organizuje szczeciński pub The Office, mieszczący się na Podzamczu. Nowa Anglia z Cieszyna poleje się tam z kranu od godz. 20:00.

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/941034266052235/

Jeśli mieszkacie w innych miastach, polecam się rozejrzeć, gdzie w okolicy poleje się Grand Champion. Jeśli Wam się nie uda niczego znaleźć, to również 6 grudnia piwo to trafi do sklepów w wersji butelkowej.