A New Hope, czyli DDH black IPA z dodatkiem owoców jałowca wg receptury Artura Romejki, to pierwsze piwo z rozpoczętej przez Browar Rockmill serii pt. Homebrewers Project, która polega na współpracy z piwowarami domowymi.

A New Hope nachmielone zostało trzema nowofalowymi odmianami chmielu: Citra, Simcoe i Ahtanum.

W aromacie dominują cytrusy, przełamane sosnowymi akcentami, z lekko palonymi nutami słodowymi. Piwo jest przyjemne, z wyraźnie zaznaczoną goryczką. Owoce jałowca nadały piwu kwaskowatości, przez co piwo jest bardzo pijalne i idealnie łamie pełnie słodową, która przypomina w smaku kawę zbożową. Bardzo hazy w kolorze ciemnym, czekoladowym. W smaku nie brakuje też nut leśnych, sosnowych i cytrusowych, czyli tego wszystkiego, czego nie może zabraknąć w dobrej Black IPA, tutaj w wersji DDH.tak o swoim najnowszym piwie pisze Browar Rockmill.

Piwo będzie miało swoją premierę 10 maja w lokalach w całej Polsce – póki co ogłoszono ją w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Częstochowie, Gdańsku, Opolu, Elblągu oraz Lublinie.


Przypominam, że na moim blogu trwa głosowanie na Nowość Miesiąca. W specjalnie przygotowanym formularzu można wybrać trzy najciekawsze piwa, które pojawiły się w minionym miesiącu.

Link do ankiety:
https://www.chmielnik-jakubowy.pl/glosujemy-na-nowosc-kwietnia/