Wiele wskazuje na to, że Browar Lotny Trzech Kumpli coraz poważniej przymierza się do puszkowania swoich piw. Temat ten został przez jego ekipę poruszony na Facebooku po raz pierwszy w Prima Aprilis w formie żartu. Coś jednak jest na rzeczy, ponieważ wczoraj (26 kwietnia) na fanpejdżu wspomnianego kraftowego producenta pojawiło się kolejne zdjęcie z aluminiowym piwnym opakowaniem w roli głównej. Warto dodać, że na zaprezentowanej puszce znalazła się etykieta sztandarowego piwa Browaru Trzech Kumpli – tj. Pan IPAni :).

Gdyby faktycznie udało się Trzem Kumplom wprowadzić na rynek puszkowane piwo, byłby to przełom dla polskiego kraftu. Wiem, wiele osób jest negatywnie nastawionych do puszek, które rzekomo miałyby być źródłem metaliczności w smaku. Jest to jednak jeden z najbardziej powszechnych piwnych mitów. Opakowanie wewnątrz jest lakierowane, dlatego jego zawartość nie ma kontaktu z metalem. Jest za to nieprzezroczyste, lżejsze i szczelniejsze niż butelka, co daje puszkom naprawdę sporą przewagę, szczególnie w przypadku mocno chmielonych piw. Minusem puszki jest natomiast to, że bardzo łatwo się dziurawi, jednak jej plusów jest więcej niż minusów. Czekam więc z niecierpliwością, kiedy któryś z polskich nowofalowych browarów zdecyduje się na puszkowanie swoich piw, szczególnie że możliwe jest wynajęcie takiej usługi w innym browarze, dysponującym odpowiednią linią rozlewniczą. Poza tym warto też pamiętać, że w ostatnim czasie najbardziej doświadczeni kontraktowcy zaczęli się przenosić na swoje, z czym również wiążę pewne oczekiwania ;).

Reklama

A Wy co sądzicie o puszkach? Lubicie ten rodzaj opakowania, czy jednak jesteście zwolennikami szklanych butelek? Dajcie znać w komentarzach :).

Reklama