Fot. Browar Zamkowy Cieszyn

Imperial IPA uwarzone w 2013 r. przez Czesława Dziełaka w Browarze Zamkowym Cieszyn powróci. Właśnie zapowiedziano premierę reedycji.

– Imperial IPA to wycieczka do przeszłości. Reedycja zwycięskiej receptury Czesława Dziełaka, którą w 2013 roku zdobył tytuł najlepszego piwa domowego w Polsce – Grand Champion 2013. Piwo sowicie chmielone aromatycznymi odmianami nowofalowego chmielu zza Atlantyku – pisze Browar Zamkowy Cieszyn. – To były romantyczne czasy. Wtedy spróbowanie nowego IPA było na wagę złota. Dziś mocno chmielonych piw jest dużo, ale dobrych klasyków już nie tak wiele. Tym piwem zapraszamy Cię w ekscytującą podróż do tamtych chwil, gwarantując niezapomniane wrażenia – dodaje.

Reklama

Czesław Dziełak zwyciężył w XI Konkursie Piw Domowych w Żywcu. Jego piwo – double IPA sowicie chmielone odmianami Magnum, Zeus/Columbus, Simcoe, Citra, Centennial oraz Ahtanum – było dystrybuowane w nieistniejącej już dzisiaj sieci delikatesów Alma.

Prapremiera reedycji Grand Championa 2013 odbędzie 26 listopada w wybranych lokalach w całej Polsce. Od 2 grudnia piwo trafi do sprzedaży w sklepach sieci Lidl.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama