fot. Beergoszcz/Facebook

Mający się odbyć w dniach 11-12 września 2020 r. w Bydgoszczy festiwal Beergoszcz został przeniesiony na inny przyszłoroczny termin. Powodem takiej decyzji jest obawa przed niekorzystnym rozwojem sytuacji epidemicznej w kraju i powiązana z nią rezygnacja z uczestnictwa wielu wystawców.

Nowy termin został wyznaczony na 10-11 września 2021 r.

– Niestety odwołanie Festiwalu kilka dni temu w Krakowie, w związku rosnącymi zakażeniami, spowodowało znaczny wzrost niepewności co przyniosą najbliższe tygodnie, obawy przed potencjalną kwarantanną uczestników, a w konsekwencji rezygnację wielu potwierdzonych wystawców i wstrzymanie się, czy przeniesienie uczestnictwa na edycje w 2021 roku. Nie możemy mieć pretensji o taką sytuację do nikogo, każdy ma prawo do własnej oceny, indywidualnej decyzji, rozumiemy obawy i pozostaje przyjąć nam je do wiadomości – poinformowali organizatorzy Beergoszczy.

Uznano, że jedynie słuszną decyzją była zmiana terminu jesiennego terminu.

– Jest nam ogromnie przykro, nie była to dla nas łatwa decyzja. Najbliższa, zaplanowana edycja w nowej rzeczywistości, miała pokazać, że wspólnie, mimo wyzwań, możemy spotkać się bezpiecznie i odpowiedzialnie. Chcieliśmy, przygotowując najbliższy Festiwal, okazać solidarność, pomóc również browarom w sprzedaży i promocji dobrych piw rzemieślniczych, które w Bydgoszczy cieszą się niemałym zainteresowaniem i mają wielu amatorów, fanów. Włożyliśmy w przygotowanie dużo pracy i energii, ponieśliśmy nakłady, jednak realna ocena sytuacji, bezpieczeństwo i komfort uczestników to sprawa nadrzędna – czytamy na Facebooku Beergoszczy.

W przyszłym roku Beergoszcz ma odbyć się dwukrotnie – w dniach 14-15 maja oraz 10-11 września. Niedługo zostanie uruchomiona możliwość zakupienia szkła festiwalowego przygotowanego na tegoroczną edycję.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku