Fot. Beer Bros./Facebook

Żyrardowski Browar Beer Bros. zakończył działalność. Oprócz pandemii poważny wpływ na taki, a nie inny rozwój sytuacji miały również kłopoty zdrowotne w ekipie browaru. Aktualnie przygotowywane są oferty na sprzedaż poszczególnych sprzętów.

Kłopoty, które koniec końców, doprowadziły do zamknięcia browaru, zaczęły się już na początku ubiegłego roku, gdy współzałożyciel Beer Brosa Szymon Milczarek trafił do szpitala i stwierdzono u niego chorobę serca. Następnie poważne kłopoty zdrowotne zaczęły się u syna jego wspólnika.

Reklama
– Siłą rzeczy nie byliśmy w stanie prowadzić biznesu tak jak się powinno. Ale próbowaliśmy. Wprowadziłem np. nową markę „Browar na Bielniku” stricte pod lokalnego klienta. Zrobiliśmy trzy jak najprostsze piwa; pils, pszenica i porter. Zaczęło to całkiem fajnie funkcjonować. No i wtedy wjechał on – Covid.
– mówi Szymon Milczarek.
Tweet

Po kilku miesiącach ekipa Beer Brosa podjęła decyzję o sprzedaży browaru – negocjacje zostały jednak przerwane przez jesienny lockdown. Gdy praktycznie wszystko było już dogadane, właściciel nieruchomości, na której działał browar, poinformował o sprzedaży budynku. Tym samym browar dostał pół roku na wyprowadzkę. Została zatem sprzedaż sprzętu – oferta jest aktualnie przygotowywana.

Beer Bros. to jeden z tych browarów stacjonarnych, które dystrybucję swoich piw oparły na sprzedaży do pubów i lokali. W przybrowarnianym pubie sprzedawano aż 30 procent produkcji. Do tego doszedł znaczący wzrost zainteresowania browarów sprzedażą w sklepach specjalistycznych, które zaczęły otrzymywać znacznie więcej ofert niż dotychczas. To przełożyło się na tąpnięcie również w sprzedaży butelek.

Beer Bros ruszył w lipcu 2015 r. Dysponował warzelnią według własnego projektu o pojemności 22 hl. To już kolejny browar, który w czasie pandemii zakończył swoją działalność – wcześniej informowałem o zaprzestaniu warzenia w Browarze Świebodzin.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama