fot. Gabriela Staszkiewicz/Facebook

Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz skomentowała na Facebooku doniesienia o zamiarze zamknięcia przez Grupę Żywiec Browaru Zamkowego Cieszyn. Przedstawicielka lokalnego samorządu podkreśla, że ta decyzja jest dla niej dużym zaskoczeniem.

– Nie ukrywam, że ta decyzja jest dla nas zaskoczeniem. Nie mieliśmy świadomości, że w aż tak trudnej sytuacji jest Grupa Żywiec – pisze na Facebooku Gabriela Staszkiewicz. – Decyzja, jak i tłumaczenia, które otrzymaliśmy, są dla nas niejasne. Zapewniam, że nie zostawimy tej informacji bez reakcji – dodaje.

Staszkiewicz stwierdziła, że wszyscy są zszokowani. Jej zdaniem ewentualne zamknięcie Browaru Zamkowego Cieszyn będzie wielką stratą dla Cieszyna, Śląska Cieszyńskiego i całego pogranicza polsko-czeskiego. Burmistrz ma nadzieję, że w całej tej sprawie nie zwycięży bezosobowy bilans ekonomiczny, ale CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu.

– Osobiście zaangażowałam się w poszukiwanie inwestora, który doceni wartość tego miejsca i nie pozwoli na jego zamknięcie – zadeklarowała.

Przypomnę, że Grupa Żywiec potwierdziła w czwartek, że pracownicy Browaru Zamkowego Cieszyn otrzymali informację o planowanym zamknięciu cieszyńskiego browaru do końca I kwartału przyszłego roku, o ile nie znajdzie się do tego czasu inwestor, który zakupi historyczny, zabytkowy zakład.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku