Jest szansa, że tegoroczny Oktoberfest odbędzie się… w Dubaju. Padł bowiem pomysł, aby tę imprezę zorganizować równocześnie z jesienną Wystawą Światową Expo.

Organizatorzy tego wydarzenia, którzy uruchomili już stronę dubajskiej festiwalu piwa, chcieliby rozstawić analogiczne do monachijskiego Oktoberfestu namioty – łącznie pod organizację tej imprezy chcieliby przeznaczyć aż 400 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Zgodnie z tradycją miałoby nie zabraknąć niemieckich przyśpiewek i piosenek ludowych. Jak informuje polskojęzyczny portal Deutche Welle, planowane jest też pobicie rekordu na najdłuższy bar, najwyższe drzewko festynowe oraz na największą szklankę do piwa. Wstęp ma być bezpłatny i dubajska impreza miałaby potrwać od 7 marca 2021 r. do 31 marca 2022 r.

Reklama

Jednocześnie pod dużym znakiem zapytania stoi Oktoberfest w Monachium. W zeszłym roku wydarzenie to zostało odwołane z uwagi na sytuację epidemiczną. Najprawdopodobniej w tym roku scenariusz się powtórzy – na razie jednak nie podjęto wiążącej decyzji.

Więcej:
https://www.dw.com/pl/dubaj-chce-urządzić-własny-oktoberfest/a-57388015

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama