Browar Lotny Trzech Kumpli uwarzył imperialny porter bałtycki! Informację na ten temat podano wczoraj na Facebooku. Tak się ciekawie złożyło, że akurat wtedy degustowałem sztandarowe piwo tego browaru – PanIPAni, które – jak się okazało nadal jest świetne :).

Ragnar, bo tak będzie nazywało się nowe piwo, swoją premierę będzie miało podczas One More Beer Festival 2017, który odbędzie się w dniach 1-2 września 2017 r. w Centrum Targowym Chemobudowa w Krakowie. Póki co nie mamy wiele informacji na temat tego trunku, wiemy jedynie, że będzie miało całkiem wysoki ekstrakt, bo aż 26° Plato! Jest więc na co czekać, szczególnie że opublikowana na Facebooku grafika koncepcyjna (publikuję ją poniżej) sugeruje, że piwo oprócz festiwalu trafi również do butelek :).

Reklama
ragnar
Ragnar – fot. Trzech Kumpli – Browar Lotny/Facebook

Jeszcze parę słów o wspomnianym wyżej festiwalu. Jak czytamy w jego wydarzeniu na Facebooku – One More Beer Festival 2017 to:

pomysł zrodzony w głowach Tomka Rogaczewskiego i Grzegorza Korcza, realizowany wspólnie przez Pracownię Piwa i SmakPiwa.pl – pierwszy tego typu piwny festiwal w Polsce. Inspirowany najważniejszymi europejskimi i amerykańskimi festiwalami skupionymi wokół piwa rzemieślniczego. Utrzymany w konwencji: płacisz raz – degustujesz ile chcesz. Podzielony na dwa dni i na trzy, trwające 4,5 godziny każda sesje.One More Beer Festival 2017
Reklama