fot. Trzech Kumpli – Browar Lotny/Facebook

Nasycony azotem bezalkoholowy oatmeal stout to najnowsze piwo z serii Unplugged, będącej częścią portfolio Browaru Trzech Kumpli. Swoje kolejne bezalkoholowe piwo zaprezentował również Browar Funky Fluid.

– Nie dość, że bezalkoholowych ciemnych piw w Polsce jest chyba mniej niż palców jednej dłoni, to jeszcze do „uwyjątkowienia” tego piwa dorzucamy fakt, iż jest ono wysycone azotem. Dostajecie więc dobrze znaną kremowość i aksamitność stoutu owsianego, ot choćby takiego jak nasze Oaty, a do tego „wygładzenie” całości – dużo delikatniejszymi w porównaniu do dwutlenku węgla – bąbelkami azotu – czytamy na fanpejdżu Browaru Trzech Kumpli.

Reklama

Piwo ma ekstrakt na poziomie 8° Plato i alkohol poniżej 0,5%. Browar dodaje również, że należy to piwo przelewać do szklanki z impetem, trzymając butelkę niemalże pionowo. Dzięki temu utworzy się charakterystyczna dla azotu piana. Piwo trafi do dystrybucji na początku przyszłego tygodnia, a zatem w sklepach pojawi się mniej więcej za tydzień.

Bezalkoholową nowość zaprezentował również Browar Funky Fluid – Point Five Non Alcoholic Hazy IPA. Będzie to czwarte piwo „bez procentów” w portfolio tego kontraktowca. Nowa „ipka” została nachmielona zestawem trzech odmian: Galaxy, Azacca i Citra.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama