Chociaż w tym tygodniu nie recenzowałem na portalu żadnego kawowego piwa, to jednak na rynku działo się pod tym kątem sporo. W dzisiejszym wpisie z serii Wieści Tygodnia znalazły się trzy piwa z dodatkiem kawy. Przyjrzymy się im poniżej, ale też uzupełnię pewne informacje. Zapraszam zatem do lektury :).

Pierwszym kawowym piwem, które zadebiutowało w minionym tygodniu, jest Risfactor Coffee & Maple z Browaru PINTA. To mocne piwo – 10% alkoholu i 30° Plato ekstraktu – do którego dodano kawę przygotowaną przez Dobrą Palarnię Kawy. Niestety na ten moment nie wiemy, co to dokładnie była za kawa i jakiej formie ją dodano.

Reklama

Z kolei PINTA Barrel Brewing ogłosiła wypuszczenie Liberty, czyli imperialnego stoutu z dodatkiem wanilii, kokosa i kawy, który następnie trafił do beczek po bourbonach Wilett i Heaven Hill. Trunek ten ma 30° Plato ekstraktu i 13% alkoholu. Podobnie jak w przypadku Risfactora na razie nie znamy szczegółów na temat użytej kawy.

Trzecim piwem, o którym chciałbym w tym miejscu wspomnieć, jest Good Habits z Browaru Magic Road. O dziwo, nie jest to żaden stout, ani porter, ale coffee IPA. Dodano do niej przygotowane przez palarnię HAYB meksykańskie ziarno Lopez Portillo.

Jeśli chodzi o uzupełnienie, o którym wspomniałem we wstępie, to dwa tygodnie temu wspominałem o dwóch coffee stoutach z Browaru Rewolta. Jako, że wpadły one w moje ręce, to jestem w stanie powiedzieć o nich coś więcej. I tak do Coffee Milk Stoutu trafiła brazylijska kawa Yellow Bourbon. Z kolei African Oatmeal Stout został wzbogacony o afrykańską kawę.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama