W tym tygodniu najważniejszym wydarzeniem dla beer geeków będą Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych, na których swoją obecność zapowiedziało około 30 wystawców. Poza tym w wielu miejscach w Polsce (również w Szczecinie!) odbędą się kolejne rywalizacje piwowarów domowych, czyli tzw. bitwy piwowarskie. 

Jeśli zauważycie, że nie wspomniałem o jakiejś imprezie w Waszej okolicy (lub której jesteście organizatorami), to dajcie mi proszę znać na email [email protected] lub w komentarzach tu na blogu. Przypominam, że na bieżąco wszystkie wydarzenia zamieszczam w prowadzonym przez siebie tu na blogu kalendarzu. Gorąco zachęcam do korzystania z niego :).

Reklama

Zachodniopomorskie

Słoneczne piwo ze szczęśliwego U,S and A. American Wheat to jedna z ikon amerykańskiej piwnej rewolucji. Łączy sobie gładkość i pełnię wnoszoną przez słody pszeniczne z cytrusowo-tropikalnymi nutami amerykańskich odmian chmielu. Jeśli do tego dodamy stonowaną goryczkę, to otrzymamy piwo łatwe, lekkie i przyjemne, którego można jedno lub siedem.

W szóstej bitwie zmierzą się piwowarzy o różnym stażu. Będzie zatem zawodowiec Michał, amator Bartek i debiutant Wojtek. Jednak nie doświadczenie się liczy, a ręka do piwa i … głos publiczności.

Zapraszamy!
Rezerwacja kart: szczecinskaligapiwowarow@gmail.com (źródło: Facebook)

Dolnośląskie

ART#14 Mango and Peach DIPA – piwna owocowo-chmielowa bomba! Dużo jasnych słodów, płatków owsianych i pszenicznych dla mętności, dużo amerykańskich chmieli i dużo najbardziej aromatycznych owoców – mango z którego słynie Brewski i brzoskwini, którą lubimy w Browar Stu Mostów. Zapraszamy na pierwszy łyk ART#14. Wytrawne owocowe DIPA od którego nie można się oderwać. Na zdrowie! Skal! (źródło: Facebook)

Kujawsko-Pomorskie

Jest Nam niezmiernie miło zaprosić piwowarów domowych z Bydgoszczy i nie tylko do udziału w pierwszej potyczce piwnej! Potyczki piwne to nasza inicjatywa służąca integracji środowiska piwowarów domowych, pobudzenia ich kreatywności i chęci do eksperymentów, zapoznania konsumentów z bogatym światem piwa. Mamy nadzieję, że te spotkania będą początkiem wielu znajomości, a może i przygody z piwowarstwem? W przeciwieństwie do innych tego typu wydarzeń u nas zasady są mniej formalne. Nie ma tradycyjnej drabinki eliminacyjnej, ale są fajne nagrody od naszych partnerów i sponsorów. 

Temat pierwszej potyczki: Nudna Belgia? Nie do końca!
Zakres BLG: do 15 stopni
Opis: Warzymy piwo o charakterze belgijskim, jednak podkręcamy je dodatkiem. Jakim? To już zależy od Waszej kreatywności drodzy piwowarzy! Pozostawiamy Wam pole do popisu! Pamiętajcie jednak, że piwo musi zachować swój belgijski charakter, a dodatek musi być składową kompozycji i idealnie pasować do piwa. (źródło: Facebook)

Lubelskie

Po raz trzeci zapraszamy Was do Targów Lublin S.A. na Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych. Jak co roku spodziewajcie się doskonałej zabawy w gronie najlepszych browarów rzemieślniczych.

Godziny wstępu:
24.11.2017 (piątek) – 17:00 – 1:00
25.11.2017 (sobota) – 12:00-1:00
26.11.2017 (niedziela) – 11:00 – 17:00

Bilety:
– bilet jednodniowy wielokrotnego wstępu (opaska) – 7 zł (źródło: Facebook)

Małopolskie

Motto Browaru Spółdzielczego to: „Piwo, które warzy więcej.” I dla nas, faktycznie jest to wyjątkowe piwo. Uwarzone przez wyjątkowych ludzi, dystrybuowane w wyjątkowy sposób. Browar Spółdzielczy powstał nie dla ekonomicznego zysku lecz aby dać pracę osobom wykluczonym. (źródło: Facebook)

Mazowieckie

Mężczyźni szaleją za nim nie mniej (A MOŻE NAWET BARDZIEJ!) niż kobiety.

Potężny, ciemny, gęsty, mocny – dostarcza niewyobrażalną gamę smaków i emocji. Posiadający ogromną rzeszę fanów Samiec Alfa już jest w nowej edycji i czeka na was!!!

Kolejki po zeszłoroczną edycje przejdą do historii warszawskiego kraftu na zawsze. Ale nic straconego, możecie dołączyć do grona wybrańców już niedługo – 24 LISTOPADA 2017 o godzinie 20:00 podpinamy SAMIEC ALFA 2017. Oczekujcie więcej niż jednej wersji na kranie! Więcej info wkrótce. (źródło: Facebook)
Nie może was zabraknąć:)

Podkarpackie

6 piwowarów domowych będzie walczyło o zwycięstwo w stylu Whisky Stout. Styl na bazie lekkiego stoutu z wyraźnymi cechami słodów wędzonych torfem ale z zachowaniem cech stylu bazowego.

Przypominamy wyniki po I bitwie w stylu Fruit Ale:

1. Rafał Wawrzak – piwo z truskawkami – 29,471 pkt.
2. Michał Jadwisiak – piwo z guawą – 28,676 pkt.
3. Artur Wróbel – piwo z mango i brzoskwiniami – 27,000 pkt.
3. Artur Wojnarowski – piwo z mango i guawą – 27,000 pkt.
4. Irek Albert – piwo z sokiem z malin – 24,265 pkt.

Zapraszamy na degustację oraz ocenienie piw uwarzonych przez piwowarów. Wstęp wolny! (źródło: Facebook)

Pomorskie

Serdecznie zapraszamy na III bitwę eliminacyjną Gdyńskich Bitew Piwowarów w stylu Milk Stout (źródło: Facebook)

Ahoj załogo! 24.11 będziemy gościć ekipę Piwowarowni i ich 9 piw! Losowania, dobra zabawa i piwo, możliwość dyskusji z Łukaszem zagwarantowane! Przybywajcie na Skwerek! (źródło: Facebook)

Pomorski Oddział PSPD zaprasza do udziału w XI Pomorskim Konkursie Piw Domowych, który odbędzie się w dniu 25.11.2017 (ewentualne eliminacje dzień wcześniej) w kategoriach:
– british brown ale (BJCP 2015: 13B)
– porter bałtycki 18-22°Blg

Konkurs został zgłoszony do Pucharu PSPD 2017/18 oraz odbędzie się zgodnie z Zasadami Dobrej Praktyki.
Czekamy na Wasze piwa!

Pełny regulamin wraz z formularzem dostępny po kliknięciu: https://goo.gl/fAkXtp (źródło: Facebook)

Warmińsko-Mazurskie

Premiera najnowszego piwa Browaru Dziki Kocur -> Tea-Grys czyli Herbaciane Pale Ale (TeaPA). Na pewno nie piłeś jeszcze takiego połączenia smaków. Na ten wieczór zaplaonowaliśmy koncert oraz delikatnie zmodyfikujemy menu tak, abyście mogli jeszcze lepiej delektować się najnowszą warką Dzikiego Kocura. Widzimy się w piątek od 19:00!
WSTĘP WOLNY
Rezerwacje tel. 89 7228930 lub poprzez formularz na stronie handmadecafe.pl. (źródło: Facebook)

Reklama