fot. Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych/Facebook

Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych zaprezentowało znak “Piwo Kraftowe”, którym oznaczane będą piwa pochodzące z małych, niezależnych browarów.

Wybierając butelkę ze znakiem „Piwo Kraftowe” klient będzie miał całkowitą pewność, że wspiera zakupem mały, niezależny, innowacyjny, polski browar rzemieślniczy.

– Znak „Piwo kraftowe” został zgłoszony do Urzędu Patentowego RP i jest w trakcie procesu rejestracji jako chroniony prawem znak towarowy. Prawo do używania znaku posiadają wszyscy członkowie Polskiego Stowarzyszenia Browarów Rzemieślniczych – czytamy w zamieszczonym na Facebooku komunikacie.

Zanim nowy znak trafi na pierwsze etykiety minie zapewne jeszcze kilka tygodni, a nawet miesięcy. W przyszłości, po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej w Polsce, Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych planuje również ruszyć z szeroką kampanią promocyjno-edukacyjną o znaku Piwo Kraftowe, o browarach rzemieślniczych/kraftowych i o kulturze odpowiedzialnej konsumpcji piwa w ogóle.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku