fot. lidl.pl

Coś, co jeszcze niedawno było w strefie marzeń, teraz się spełnia. Jedna z ikon polskiej piwnej rewolucji – american IPA Rowing Jack z AleBrowaru – trafia pod strzechy. Od jutra, tj. od 17 sierpnia, piwo to będziemy mogli kupić w sklepach sieci Lidl

Trzeba przyznać, że nawet cena lidlowego Rowing Jacka nie będzie wysoka – niemiecka sieć wyceniła go na 6,99 zł. Domyślam się, że ruch ten nie byłby możliwy, gdyby nie uruchomiony niedawno nowy, stacjonarny browar AleBrowaru w Lęborku. W ofercie, oprócz wspomnianego IPA, znajdziemy również kilka mniej interesujących piw – m.in. Jankes z Browaru Lwówek, Bojan Szwejk z Browaru Bojanowo, Miłosław Niefiltrowane z Browaru Fortuna, Best Bir Cytryna z Browaru Staropolskiego oraz Pszeniczniak z Browaru Amber.

Zwróćcie też uwagę na zamieszczony powyżej screen z gazetki Lidla i na oznaczenia goryczki przypisane do obu piw – kogoś tu chyba poniosło, że Best Bir Cytryna (choć przyznaję: nie piłem tego piwa, więc nie mam 100% pewności) ma goryczkę na tym samym poziomie co Rowing Jack ;).