fot. Sławomir Mentzen/Facebook

Wiceprezes partii KORWiN Sławomir Mentzen założył browar. Ekonomista pochwalił się tym dziś na Facebooku.

– Mam dzisiaj 34 urodziny. Lata lecą coraz szybciej, dlatego staram się nie marnować czasu. Z okazji urodzin sprawiłem sobie bardzo nietypowy, ale niezwykle satysfakcjonujący prezent. Będę świętował swoje urodziny, pijąc piwo własnej produkcji, prosto z Browaru Mentzen – mówi Sławomir Mentzen.

Reklama

Na start do portfolio trzy piwa: Pszenica Mentzena, Wielozbożowe i Wolnościowe. Wszystkie zostały uwarzone w Browarze Sady i są dostępne w sprzedaży online.

Ja osobiście zakładam, że w tym przypadku ciężko mówić nawet o browarze kontraktowym. Strzelam, że jest to tzw. private labeling – usługa świadczona przez któryś z browarów.

Aktualizacja: Browar Mentzen podesłał mi właśnie informację, że wspomniane wyżej piwa zostały oparte o autorskie receptury piwowara Łukasza Rudnika, który też brał czynny udział w warzeniu w Browarze Sady. Nie jest to więc private labeling, co początkowo podejrzewałem.

Co ciekawe, prezesem spółki Browar Mentzen sp. z o.o. jest Tomasz Jacek Mentzen, a 100% udziałów posiada w niej Amicus Księgowość sp. z o.o., której prezesem jest natomiast wspomniany już wyżej Sławomir Mentzen.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama