Dwaj najlepsi piwowarzy obecnego sezonu – Krzysztof Pronobis oraz Marcin Molenda staną naprzeciwko siebie w wielkim finale IV sezonu Szczecińskiej Ligi Piwowarów, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 9 czerwca, w szczecińskim multitapie Český Film.

Krzysztof Pronobis to piwowar domowy z długim stażem, warzący w domu od sześciu lat. Działa też pod szyldem Browaru Gryfus. Marcin Molenda z kolei pierwsze kroki w piwowarstwie domowym stawiał niedawno i warzy dopiero od roku :).

Obaj uczestnicy bitwy wszystkim, którzy zjawią się w Český’m Filmie, zaprezentują piwo w stylu gose, do którego niestandardowo zostaną dodane owoce. Wielki finał wystartuje standardowo o godz. 20:00. Tak, jak w przypadku poprzednich rund, prowadzone są mejlowe zapisy – swoje zgłoszenie należy wysłać na adres: szczecinskaligapiwowarow@gmail.com. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/655356631474124/

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy zwycięzcę tzw. małego finału, którym tym samym stanął na najniższym stopniu podium. Okazał się nim być Wojciech Gasek, który z dużą przewagą pokonał Artura Molendę. Identyczny skład miał ubiegłoroczny wielki finał, w którym również lepszym okazał się Wojtek.