fot. Nowak.michal/Wikimedia Commons

Browar Zamkowy Cieszyn zmienił już właściciela. Grupa Żywiec podpisała umowę, według której 100% udziałów w cieszyńskim browarze nabyła firma Felix Investments, właściciel m.in. Browaru Jedlinka.

Informację o sprzedaży Browaru Zamkowego Cieszyn potwierdza cytowana przez bielską Gazetę Wyborczą dyrektor ds. korporacyjnych Grupy Żywiec Magdalena Brzezińska. Prezes Felix Investments Adam Leda przyznał, że jest zadowolony, że udało się zawrzeć umowę i sfinalizować transakcję jeszcze przed końcem roku.

Pod koniec września br. Grupa Żywiec ogłosiła, że do końca I kwartału 2021 r. zamierza sprzedać lub zamknąć cieszyński zakład. Na przełomie listopada i grudnia podpisany został list intencyjny między Grupą Żywiec oraz Felix Investments.

Felix Investments należy do rodziny Ledów, która jest związana z gastronomią na Śląsku. W Ustroniu firma ta prowadzi trzy restauracje o znakomitej renomie: Angel’s Steak & Pub, w miejscu gdzie od 1737 roku prowadzona była rozmaita działalność gastronomiczna, a także Sisi – Pizzeria e Ristorante oraz Miamo restaurację japońską. Obecnie Ledowie realizują projekty inwestycyjne zmierzające do otwarcia kolejnych dwóch restauracji w Wiśle, a ponadto trzech w Katowicach. Działają także w innych rejonach Śląska. W ubiegłym roku pozyskali zakłady mięsne w Bielsku-Białej, w których skutecznie wprowadzili model produkcji wyrobów mięsnych metodami całkowicie tradycyjnymi i naturalnymi pod nową marką „Adam Wolf”. Na Dolnym Śląsku od prawie 20 lat przywracają do życia zabytkowy pałac z XVIII wieku w Jedlinie-Zdrój, w którym obecnie znajduje się muzeum, hotel, hostel, sale balowe, a od 2014 roku także browar.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku