WieściTygodnia2Co tydzień w sobo­tę publi­kuję na moim blogu zesta­wie­nie piw­nych nowo­ści mija­ją­cego tygo­dnia – szcze­gólny naci­sk mam zamiar kłaść na infor­ma­cje o nowy­ch piwa­ch na rynku, nowy­ch bro­wa­rach, ale także cie­kawe piwne zapo­wie­dzi. Jeśli nie chce­sz, aby zabra­kło w moim coty­go­dnio­wym zesta­wie­niu jakie­goś kon­kret­nego newsa, napi­sz do mnie mejla: [email protected]

Jak co roku o tej porze, co zresztą chyba zapoczątkowane zostało przez PINTĘ (i Dyniamit) i AleBrowar (z ich Naked Mummy, o którym w tym roku jakoś nie słychać), mniej więcej w tym czasie, czyli na przełomie października i listopada pojawiają się wszelkiego rodzaju piwa dyniowe. Dynia, której na polskim rynku jest naprawdę dużo, więc pod względem cenowym jest całkiem atrakcyjnym dodatkiem, od wielu już lat kojarzy się z na szczęście coraz mniej popularnym Halloween. Jako, że ja osobiście nie celebruję w żaden sposób tego dnia, to od razu zapowiadam, że w najbliższych dniach żadnego piwa dyniowego na moim blogu nie będzie. Choć nie wykluczam, że jeśli trafię na jakąś wyjątkową ciekawostkę, to być może zrobię recenzję takiego piwa w późniejszym czasie. Jeśli chodzi o nowości mijającego tygodnia, to warto podkreślić, że Browar Zakładowy postanowił kontynuować eksplorację historycznych piw Skandynawii i wypuścił gotlandricka, czyli coś podobnego do fińskiego sahti. 

Reklama

Pośród zapowiedzi, które do mnie dotarły, najciekawszymi z mojej perspektywy są propozycje Browaru Baba Jaga, która wypuści na rynek porter bałtycki oraz PINTA, która szykuje się do premiery kwaśnego dyniowego ejla. 

A tymczasem za tydzień (a raczej w przyszły weekend) w Poznaniu odbędą się Poznańskie Targi Piwne – więc możemy się zapewne spodziewać wielu ciekawych nowości :).

(23.10–29.10.2016 r.)

Nowe piwa na rynku:

Łącznie: 9 piw

Zapowiedzi nowych piw:

  • Porter z Browaru Baba Jaga – porter bałtycki (premiera: listopad)
  • RedemptionAle z Browaru Dwie Brody – amber rye IPA (premiera: początek listopada)
  • Die Toten Hopfen z kooperacji Browary Maryensztadt i pubu Jabeerwocky – kölsch (premiera: wkrótce)
  • Double Foot Job z Browaru BIRBANT – double wit IPA (premiera: Poznańskie Targi Piwa)
  • PINTA Miesiąca: Kwas Eta z Browaru PINTA – sour pumpkin ale (premiera: Poznańskie Targi Piwa)

Łącznie: 5 piw

Reklama