Co tydzień w sobo­tę publi­kuję na moim blogu zesta­wie­nie piw­nych nowo­ści mija­ją­cego tygo­dnia – szcze­gólny naci­sk mam zamiar kłaść na infor­ma­cje o nowy­ch piwa­ch na rynku, nowy­ch bro­wa­rach, ale także cie­kawe piwne zapo­wie­dzi. Jeśli nie chce­sz, aby zabra­kło w moim coty­go­dnio­wym zesta­wie­niu jakie­goś kon­kret­nego newsa, napi­sz do mnie mejla: kuba@chmielnik-jakubowy.pl

Wielka Sobota to dokładnie połowa trwających od czwartku obchodów Świąt Wielkiej Nocy, dlatego w ostatnich dniach mój blog trochę przycichł. Mimo urlopu brakowało mi czasu, aby cokolwiek naskrobać. Dziś udało mi się w końcu zmobilizować i zabrać się za cotygodniowe Wieści Tygodnia. Spodziewałem się, że nowości i zapowiedzi tym razem będzie niewiele, ale okazało się, że i przed samymi Świętami Wielkiej Nocy było całkiem sporo premier. Najciekawiej dla mnie zapowiadają się nowości z Browaru Rockmill oraz z Browaru Zamkowego w Cieszynie – na pewno będę ich szukał w sklepach po świętach :).

Przy okazji wszystkim moim Czytelnikom składam najserdeczniejsze życzenia z okazji trwających Świąt Wielkiej Nocy. Niech ten błogosławiony czas upłynie Wam w zdrowiu i radości, a Zmartwychwstały niech Was obdarzy pokojem. 

(09.04–15.04.2017 r.)

Nowe piwa na rynku:

Łącznie: 14 piw

Zapowiedzi nowych piw: 

  • Amicus z Browaru Palatum – new england pale ale (premiera: 21 kwietnia)
  • Projekt 30 #2 Barley Wine z Browaru Maryensztadt – barleywine (premiera: 22 kwietnia)
  • Żółta Łódź Podwodna z kooperacji browarów Piwoteka i Okrętowego – pale ale z jałowcem, chininą i cytrynami (premiera: wkrótce)

Łącznie: 3 piwa